Zprávy z Jižní Koreje hýbaly trhy

Během včerejší seance jsme nebyli svědky významnějších makroekonomických zpráv, které by měly mít dopad na finanční trhy. Největší dopad měla na finanční trhy schůzka, která proběhla včera v Jižní Koreji. Kde hlavním tématem bylo jednání ohledně nukleárního programu Severní Koreje. Severní Korea by byla schopna uvažovat o „denuklearizaci“, respektive zbavení se svého jaderného arzenálu výměnou za jistotu udržení dosavadního režimu na severním poloostrově. Severní Korea je tedy připravena vyjednávat, další schůzka by měla proběhnout mezi oběma prezidenty na hranicích mezi Severní a Jižní Koreou. Jedná se o první pozitivní zprávu ze strany severního poloostrova, blýskat na lepší časy již začalo, když Severní Korea vyslala své sportovce na zimní olympiádu v Jižní Koreji. Euro dokázalo v reakci na zprávu posilovat a celkově dokázaly růst spíše rizikovější měny. Americký dolar včera jako bezpečný přístav, naopak slábl. Další nečekanou zprávou byla rezignace Garyho Cohna, ekonomického poradce Donalda Trumpa. Ten rezignoval v reakci na to, že se mu nepodařilo přesvědčit Trumpa, aby opustil do tarifů na importy. Jinak se včera většina trhů nezasažených zmíněnými zprávami pohybovala spíše v bočním trendu. Dnešní seance by měla být na makroekonomické zprávy velmi bohatá a měli bychom se dočkat i zajímavých pohybů.

Již dnes ráno v 1:30 byla zveřejněna mezikvartální změna HDP v Austrálii. To rostlo o 0,4%, což bylo trochu horší jak očekávání, které bylo 0,5%. V 14:15 budou zveřejněna data předstihového ADP reportu o nezaměstnanosti. V 14:30 bude zveřejněna obchodní bilance v Kanadě. V 16:00 proběhne zasedání kanadské centrální banky, kde se bude mimo jiné i rozhodovat o úrokové sazbě, ta by měla zůstat beze změny. Zajímavé však mohou být komentáře ohledně dohody NAFTA a tarifů prezidenta Trumpa na import kovů do USA. V 16:30 budou zveřejněny zásoby ropy z USA.

Měnový pár GBPUSD poté co udělal falešný průraz klesajícího trojúhelníku, začal trochu posilovat. Zároveň se minulý týden vytvořil symetrický trojúhelník, kdy po jeho průrazu udělal trh následně razantní pohyb. Přišla však poměrně slabá reakce a kupci nejsou na páru GBPUSD moc aktivní. Zajímavé bude sledovat, co trh udělá, pokud se dostane zpět ke klesající trendové linii.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

22.03.2018

10:45

Včerejší seance patřila mezi nejzajímavější v roce 2018. Především kvůli včerejšímu zasedání americké centrální banky. Ten podle očekávání zvedl úrokové sazby do rozpětí 1,50-1,75%. To samotné nemělo na finanční trhy až takový dopad.

Podrobnosti

21.03.2018

16:35

Ropa začala během včerejší seance razantní nárůst a býci zatím zůstávají aktivní i během dnešní seance. Ropa začala nejdříve růst v reakci na oznámení amerického ropného institutu API, že zásoby ropy v USA klesly minulý týden o 2,7 mil. barelů.

Podrobnosti

21.03.2018

12:28

Data z britského trhu práce příjemně překvapila a libra si připisuje další zisky. Základní růst mezd zrychlil mezi listopadem a lednem na 2,8%. Očekávalo se přitom zrychlení pouze na 2,6%.

Podrobnosti