Zpráva o finanční stabilitě z Nového Zélandu, analýza NZD/USD

Včera v jedenáct hodin večer vydala novozélandská centrální banka (RBNZ) zprávu o finanční stabilitě. Podle bankéřů vzrostla rizika pro finanční systém za posledních 6 měsíců. RBNZ identifikovala několik příčin těchto rizik. Jde o zpomalení globální ekonomiky, nízké ceny mléčných produktů a rostoucí ceny nemovitostí.

Guvernér Wheeler pak prohlásil, že snižování úrokových sazeb ve vyspělých ekonomikách není dostatečné k boji se zpomalující výkoností světových hospodářství. RBNZ tak ukázala, že má spoustu obav. Tamní inflace zůstává na 0,4 procentech, což je výrazně pod cílem 2 procent, což by do budoucna mělo přinést další snížení úrokových sazeb.

Trochu překvapivě přinesl report posílení novozélandského dolaru. NZD/USD se však podařilo dostat jen k silné rezistenci na ceně 0,6830, u které se očekával odraz. Silný impuls směrem vzhůru však komplikuje náladu prodávat. Nové krátké pozice se tak budou otevírat až po potvrzení medvědího sentimentu po prolomení 0,6760.

Autor: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení


Nejnovější analýzy