Zásoby ropy rostly, stejně tak i cena. Proč? Dnes OPEC i BoE.

 

Včera byla ve 14:30 zveřejněna nová US data Filadelfského FED indexu, který měří náladu ve výrobním sektoru. Poté, co poslední data PMI investory negativně překvapila, byla pozornost investorů zaměřena právě na tento ukazatel. Dotázaní analytici očekávali pokles z 12.0 na 7.3, proto byli výsledkem 5.6 opět negativně překvapeni.

Filadelfský FED index je v jasně sestupném trendu již od února 2017. Od té doby byly zveřejněny pouze dva ještě horší výsledky, než který byl reportován včera.

Filadelfský FED index doplnily ve 14:30 také nové údaje o změně počtu nových stavebních povolení. Po dosažení historicky nejlepších čísel v minulém měsíci sice došlo k mírnému zpomalení, ale i tak nový report příjemně překvapil investory, když předčil očekávání analytiků.

EURUSD, H1

Euru se v posledních týdnech daří a na nižším časovém rámci můžeme hovořit o uptrendu.

 

V 17:00 doplnil celkový obraz globálního hospodářského růstu zveřejnění nových čísel týdenní změny zásob US ropy od agentury EIA.

Analytici očekávali opětovné zvýšení zásob US ropy, a to o 2,878 milionů barelů. Finální zvýšení o 9,281 milionů barelů bylo silným medvědím signál. Naproti tomu však klesly zásoby benzínu, nafty a topného oleje.

Růst ceny ropy podpořily jak pokles zásoby ropných destilátů, spolu s dobře se vyvíjející dohodou EU a Británie, tak i fakt, že ropné rafinerie tzv. "neběží" na plný výkon.

WTI, H4

Ropa WTI se aktuálně pohybuje v rámci férové oblasti. Silná resistence je dle profilace trhu na ceně okolo 55.5 dolarů za barel.

 

 

Kromě OPEC meetingu a Euro summitu dnes může cenovým vývojem (především britské libry) zahýbat také Carneyho proslov. Pozitivní zprávy ohledně Brexitu mohou ovlivnit například i cenu ropy nebo vývoj na akciových indexech.

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.11.2019

15:02

Dnešní fundamenty opět připomněly riziko recese ve světové ekonomice, ačkoliv německá ekonomika unikla technické recesi za třetí kvartál. Výnosy z amerických dluhopisů začaly růst a opět otevřely diskuzi o výnosové křivce, která v létě invertovala a upozornila na rostoucí riziko recese. 

Podrobnosti

14.11.2019

13:52

Důsledky obchodního vyjednávání mezi Spojenými státy a Čínou poznamenávají i nadále vývoj na akciových indexech. Dohoda by podle všeho měla být na spadnutí, což podtrhuje také fakt, že americký prezident chystá svou kandidaturu na post prezidenta USA v příštím roce. 

Podrobnosti

14.11.2019

09:24

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Podrobnosti