Zápis FOMC trhy příliš nerozházel, analýza amerického dolaru

Včerejší zveřejnění zápisu z lednového zasedání FEDu příliš trhy nerozházelo. Nedošlo ke změně úrokových sazeb a obchodníky tak zajímala jen prohlášení bankéřů v čele s šéfkou centrální banky Janet Yellenovou. Americká bankovní rada se obává, že stav globální ekonomiky bude mít negativní dopad na americkou ekonomiku, což může změnit plány ve zvyšování úrokové sazby v USA. Své diskuse však mírnili závěrečným prohlášením, že zatím je příliš brzy na změnu kurzu monetární politiky a minimálně do příštího zasedání proto platí, že v roce 2016 se trhy dočkají dalších pohybů s úrokovou sazbou směrem nahoru.

Index amerického dolaru BOSSAUSD konsoliduje pro průrazu klesajícího klínu nad supportem 81,76. Včerejší události navzdory očekávání nepřinesly do trhu výraznější změnu. Z intradenního hlediska je možnost najít na indexu potenciál Gartleyeho formace, která pokud se bude vyplňovat, pak by dnes dolar měl růst.


Zdroj: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy