WASDE report, zásoby zemního plynu nebo "Brexit News". Tohle ovlivnilo včerejší vývoj na trzích.

Meziroční změna jádrové inflace prozatím zůstává bezpečně nad 2 %. Již počtvrté v řadě se zásoby zemního plynu zvýšily více, než analytici očekávali.

 

 

Včerejší zprávy

Inflace ve Spojených státech byla zveřejněna včera ve 14:30. Meziroční změna jádrové inflace prozatím zůstává bezpečně nad 2 % (konkrétně 2,4 %).

 

V 16:30 byla jako vždy zveřejněna týdenní změna zásob zemního plynu. Již počtvrté v řadě se zásoby zemního plynu zvýšily více, než analytici očekávali.

NATGAS, H1

Zemní plyn se aktuálně obchoduje na hodnotě 2.2, což lze brát jako poměrně podhodnocenou komoditu, vezmeme-li v potaz blížící se zimu. V tomto období lze očekávat zvýšenou volatilitu, na cenotvorbu bude mít vliv především předpověď počasí.

 

V 18:00 byli ve střehu všichni komoditní obchodníci kvůli zveřejnění WASDE reportu. Jako obvykle reagovaly na report především zrniny, včera to byla konkrétně kukuřice, která na základě nových dat oslabila z 390 centů za bušl na 380.

CORN, H1

Od rána kukuřice opět posiluje a smazává včerejší ztrátu. Růst kukuřice podporuje i prozatímní pozitivní tón, který zní z obou táborů účastníků velkého obchodního jednání ve Washingtonu.

 

Libra

Včerejší fundamenty v Británii nepřinesly do trhu nejprve příliš volatility ani jasný směr, přesto však včera zaznamenaly měnové páry s britskou librou značnou cenovou změnu.

GBPUSD, Daily

Výjimkou nebyl ani nejsledovanější měnový pár britské libry s americkým dolarem. Zde byla vytvořena jedna z největších denních svíček na grafu, za kterou stál optimismus v rámci dosažení dohody Británie s EU okolo Brexitu.

Více v tomto článku.

 

Dnešní fundament

Ve 14:30 budou zveřejněna nová data z kanadského trhu práce. Důležitými fundamenty budou změna zaměstnanosti a míra nezaměstnanosti. Kanadská ekonomika si vede v posledních týdnech dobře a nová data by mohla podpořit v růstu také kanadský dolar.

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy