Výsledky z kanadského trhu práce zklamaly

Dnes v 14:30 byly zveřejněny výsledky z kanadského trhu práce. Vzhledem ke komentářům z posledního zasedání kanadské centrální banky o velmi silné rostoucí ekonomice a klesající nezaměstnanosti, se očekávaly spíše pozitivnější výsledky. Realita však ukázala, na v lednu trochu stagnující trh práce. Zaměstnanost klesla o 88 tis pracovních míst, přičemž analytici očekávali růst o 10.3 tisíc míst. Míra nezaměstnanosti rostla z 5,7% na 5,9%, což bylo opět více než bylo v očekávání, které počítalo s růstem na 5,8%. Počítalo se s trochu lepšími výsledky, které by podpořily růst kanadského dolaru, to se bohužel nestalo. 

Trh USDCAD reagoval razantním oslabením kanadského dolaru o cca 80 pipů. Ihned vzápětí však začal trochu nepochopitelně posilovat zpět a to o téměř 120 pipů. Nyní se pohybuje opět v úvodním rozpětí mezi cenami 1.2584 a 1.2622. Kde se jedná o rozpětí, které trh utvořil během dnešní seance před vyhlášením výsledků z trhu práce. S přihlédnutím na fakt, že se trh opět vrátil na úrovně, kde obchodoval před zprávami, lze usuzovat, že dopad fundamentu na vývoj měnového páru bude minimální. Ani dnes lehce posilující americký dolar podpořený zprávami o dohodě o vládním rozpočtu, neměl sílu dostat kanadský dolar pod větší tlak. Dá se tedy předpokládat, že trh USDCAD uzavře dnešní seanci právě uvnitř již zmíněného cenového rozpětí, bez dalšího výraznějšího trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

16:43

Britská libra se po dlouhé době dočkala pozitivního impulsu, tentokrát v podobě lepších výsledků maloobchodních prodejů. Ty rostly v dubnu ve všech sektorech o 1,6%, překonaly konsenzus 0,8%.

Chci číst

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti