Výsledky z kanadského trhu práce zklamaly

Dnes v 14:30 byly zveřejněny výsledky z kanadského trhu práce. Vzhledem ke komentářům z posledního zasedání kanadské centrální banky o velmi silné rostoucí ekonomice a klesající nezaměstnanosti, se očekávaly spíše pozitivnější výsledky. Realita však ukázala, na v lednu trochu stagnující trh práce. Zaměstnanost klesla o 88 tis pracovních míst, přičemž analytici očekávali růst o 10.3 tisíc míst. Míra nezaměstnanosti rostla z 5,7% na 5,9%, což bylo opět více než bylo v očekávání, které počítalo s růstem na 5,8%. Počítalo se s trochu lepšími výsledky, které by podpořily růst kanadského dolaru, to se bohužel nestalo. 

Trh USDCAD reagoval razantním oslabením kanadského dolaru o cca 80 pipů. Ihned vzápětí však začal trochu nepochopitelně posilovat zpět a to o téměř 120 pipů. Nyní se pohybuje opět v úvodním rozpětí mezi cenami 1.2584 a 1.2622. Kde se jedná o rozpětí, které trh utvořil během dnešní seance před vyhlášením výsledků z trhu práce. S přihlédnutím na fakt, že se trh opět vrátil na úrovně, kde obchodoval před zprávami, lze usuzovat, že dopad fundamentu na vývoj měnového páru bude minimální. Ani dnes lehce posilující americký dolar podpořený zprávami o dohodě o vládním rozpočtu, neměl sílu dostat kanadský dolar pod větší tlak. Dá se tedy předpokládat, že trh USDCAD uzavře dnešní seanci právě uvnitř již zmíněného cenového rozpětí, bez dalšího výraznějšího trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.01.2019

09:59

Akciové trhy ovládl optimismus kolem obchodní války mezi USA a Čínou. Na zprávy reagovaly pozitivně na devizových trzích také rizikovější měny, jako australský dolar a rizikovější aktiva včetně ropy.

Chci číst

17.01.2019

17:04

Nejednoznačná seance na devizových trzích prozatím vyznívá spíše pro americký dolar, který je na většině z měnových párů silnější. Akciové trhy v USA zůstávají i přes probíhající výsledkovou sezonu beze změny. Včerejší pokles amerických ropných zásob ropě nepomohl a ta dnes ztrácí.

Podrobnosti

17.01.2019

10:02

Klidnějšího průběhu včerejší seance dokázala využít pouze americký dolar, který mírně zpevnil. V pozvolných ziscích pokračoval také akciový trh, zatímco ropa po nadprůměrně volatiltní seance udržela své zisky nad 52 dolary.

Podrobnosti