Výsledky z kanadského trhu práce zklamaly

Dnes v 14:30 byly zveřejněny výsledky z kanadského trhu práce. Vzhledem ke komentářům z posledního zasedání kanadské centrální banky o velmi silné rostoucí ekonomice a klesající nezaměstnanosti, se očekávaly spíše pozitivnější výsledky. Realita však ukázala, na v lednu trochu stagnující trh práce. Zaměstnanost klesla o 88 tis pracovních míst, přičemž analytici očekávali růst o 10.3 tisíc míst. Míra nezaměstnanosti rostla z 5,7% na 5,9%, což bylo opět více než bylo v očekávání, které počítalo s růstem na 5,8%. Počítalo se s trochu lepšími výsledky, které by podpořily růst kanadského dolaru, to se bohužel nestalo. 

Trh USDCAD reagoval razantním oslabením kanadského dolaru o cca 80 pipů. Ihned vzápětí však začal trochu nepochopitelně posilovat zpět a to o téměř 120 pipů. Nyní se pohybuje opět v úvodním rozpětí mezi cenami 1.2584 a 1.2622. Kde se jedná o rozpětí, které trh utvořil během dnešní seance před vyhlášením výsledků z trhu práce. S přihlédnutím na fakt, že se trh opět vrátil na úrovně, kde obchodoval před zprávami, lze usuzovat, že dopad fundamentu na vývoj měnového páru bude minimální. Ani dnes lehce posilující americký dolar podpořený zprávami o dohodě o vládním rozpočtu, neměl sílu dostat kanadský dolar pod větší tlak. Dá se tedy předpokládat, že trh USDCAD uzavře dnešní seanci právě uvnitř již zmíněného cenového rozpětí, bez dalšího výraznějšího trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

21.02.2018

16:44

Ropa začala klesat v reakci na předpovědi, že zásoby ropy v USA se rozšiřují již čtvrtý týden v řadě. Také se objevují otázky ohledně úspěchu OPECu v omezování těžby podporující růst na ropě. Ropa dokázala realizovat minulý týden menší zisky v reakci na pomaleji rostoucí zásoby v USA a zprávu ze Saudské Arábie, která by mohla snížit exporty o dalších 100 000 barelů denně.
Chci číst

21.02.2018

10:25

Americké akciové indexy dalším dnem korigují své zisky z minulého týdne. Nelze však zatím mluvit o další vlně výprodejů, ale spíše panuje nejistota investorů ohledně budoucího vývoje na trzích (více k problematice akciových trhů a případné další korekce doporučuji přečíst včerejší článek zde na stránkách bossainfo.cz). Nervozity na akciových trzích zatím využívá nejvíce americký dolar, který od konce minulého týdne razantně posiluje a likviduje dosavadní ztráty.

Chci číst

20.02.2018

17:02

Úterní seance zatím probíhá podobně jako ta včerejší. Chybí nám důležitá makra, která by ovlivnila trh, ten zatím tedy jen následuje dosavadní trend, případně se snaží udržet si dosavadní zisky. V posilování zatím pokračuje americký dolar, který se i díky rostoucím desetiletým výnosům dostal nad 50% výprodeje z minulého týdne. Zatímco dolar pomalu likviduje ztráty z minulého týdne a udává v podstatě směr na devizovém trhu, americké desetileté výnosy pokračují v růstu a je jen otázkou času kdy překonají 3% hranici.

Podrobnosti