Výsledky z kanadského trhu práce zklamaly

Dnes v 14:30 byly zveřejněny výsledky z kanadského trhu práce. Vzhledem ke komentářům z posledního zasedání kanadské centrální banky o velmi silné rostoucí ekonomice a klesající nezaměstnanosti, se očekávaly spíše pozitivnější výsledky. Realita však ukázala, na v lednu trochu stagnující trh práce. Zaměstnanost klesla o 88 tis pracovních míst, přičemž analytici očekávali růst o 10.3 tisíc míst. Míra nezaměstnanosti rostla z 5,7% na 5,9%, což bylo opět více než bylo v očekávání, které počítalo s růstem na 5,8%. Počítalo se s trochu lepšími výsledky, které by podpořily růst kanadského dolaru, to se bohužel nestalo. 

Trh USDCAD reagoval razantním oslabením kanadského dolaru o cca 80 pipů. Ihned vzápětí však začal trochu nepochopitelně posilovat zpět a to o téměř 120 pipů. Nyní se pohybuje opět v úvodním rozpětí mezi cenami 1.2584 a 1.2622. Kde se jedná o rozpětí, které trh utvořil během dnešní seance před vyhlášením výsledků z trhu práce. S přihlédnutím na fakt, že se trh opět vrátil na úrovně, kde obchodoval před zprávami, lze usuzovat, že dopad fundamentu na vývoj měnového páru bude minimální. Ani dnes lehce posilující americký dolar podpořený zprávami o dohodě o vládním rozpočtu, neměl sílu dostat kanadský dolar pod větší tlak. Dá se tedy předpokládat, že trh USDCAD uzavře dnešní seanci právě uvnitř již zmíněného cenového rozpětí, bez dalšího výraznějšího trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti