Výsledky z kanadského trhu práce zklamaly

Dnes v 14:30 byly zveřejněny výsledky z kanadského trhu práce. Vzhledem ke komentářům z posledního zasedání kanadské centrální banky o velmi silné rostoucí ekonomice a klesající nezaměstnanosti, se očekávaly spíše pozitivnější výsledky. Realita však ukázala, na v lednu trochu stagnující trh práce. Zaměstnanost klesla o 88 tis pracovních míst, přičemž analytici očekávali růst o 10.3 tisíc míst. Míra nezaměstnanosti rostla z 5,7% na 5,9%, což bylo opět více než bylo v očekávání, které počítalo s růstem na 5,8%. Počítalo se s trochu lepšími výsledky, které by podpořily růst kanadského dolaru, to se bohužel nestalo. 

Trh USDCAD reagoval razantním oslabením kanadského dolaru o cca 80 pipů. Ihned vzápětí však začal trochu nepochopitelně posilovat zpět a to o téměř 120 pipů. Nyní se pohybuje opět v úvodním rozpětí mezi cenami 1.2584 a 1.2622. Kde se jedná o rozpětí, které trh utvořil během dnešní seance před vyhlášením výsledků z trhu práce. S přihlédnutím na fakt, že se trh opět vrátil na úrovně, kde obchodoval před zprávami, lze usuzovat, že dopad fundamentu na vývoj měnového páru bude minimální. Ani dnes lehce posilující americký dolar podpořený zprávami o dohodě o vládním rozpočtu, neměl sílu dostat kanadský dolar pod větší tlak. Dá se tedy předpokládat, že trh USDCAD uzavře dnešní seanci právě uvnitř již zmíněného cenového rozpětí, bez dalšího výraznějšího trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Podrobnosti

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Podrobnosti

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Podrobnosti