Výherci investiční soutěže Bossa na reálných účtech

Investiční soutěž  společnosti Bossa  na reálných investičních účtech úspěšně skončila a my vám s radostí představujeme její vítěze. Po 4 týdnech obchodování s počátečním kapitálem 10 000 Kč známe tři nejlepší investory, kteří získávají od Bossy 200 000 Kč, 100 00 Kč a 50 000 Kč. Rovněž odměňuje 4 týdenní výherce, kteří v průběhu jednotlivých týdnů soutěže nejvíce zhodnotili svůj investiční účet, a to poukázkou v hodnotě 10 000 Kč na nákup do internetového obchodu Alza.cz.

Investiční soutěž od Bossy na reálných účtech je jedinou svého druhu v České republice a letos se konal již druhý ročník. Investiční soutěž začala v květnu obchodováním na demo účtech s fiktivními penězi, čímž si investování mohli vyzkoušet i začátečníci. Nejlepších 24 dostalo od Bossy vstupní kapitál a postoupilo do druhého kola, které proběhlo v červnu, kde si změřili síly se zkušenými obchodníky, kteří vložili vlastní kapitál 10 000 Kč. Více informací o soutěži naleznete na soutěž.bossa.cz. Do soutěže se zapojil i Leoš Mareš a Patrik Hezucký z Evropy 2. Jak se jim vedlo, si přečtěte dále v článku.

Do čeho soutěžící investovali?

63,75 procenta účastníků soutěže obchodovalo hlavní měnový pár EUR/USD a 40 procent zúčastněných otevřelo alespoň jeden obchod na německém akciovém indexu DAX. Díky britskému referendu byla mezi investory v soutěži oblíbená i britská libra a to nejen v páru s americkým dolarem (GBP/USD). Mezi 10 instrumenty, které obchodovalo nejvíce investorů, se umístily i měnové páry EUR/GBP a GBP/JPY.

Jiný pohled na oblíbenost finančních instrumentů v druhém kole soutěže nabízí graf níže, který ukazuje popularitu finančních aktiv v soutěži podle počtu uskutečněných obchodů. V žebříčku top 10 se umístil na prvním místě sterling, který porazil tradičně nejoblíbenější měnový pár EUR/USD v důsledku konání britského referenda o Brexitu a poslední příčku obsadil překvapivě cukr.

Graf: Nejobchodovanější instrumenty v druhém kole investiční soutěže podle počtu otevřených obchodů

Jak obchodoval vítěz?

Vítěz investiční soutěže s přezdívkou mirdahol aktivně obchodoval od začátku soutěže. Na první příčku se dostal díky britskému referendu o Brexitu, na jehož výsledek reagoval prostřednictvím japonského akciového indexu Nikkei. Výsledky referenda přicházely na trh v průběhu asijské obchodní seance, proto bylo jeho rozhodnutí vsadit na pokles japonských akcií logické, když se dostala na veřejnost informace, že Britové se rozhodli pro opuštění Evropské unie. Brexit měl okamžitě negativní dopad na riziková aktiva včetně všech akciových indexů. Celkově se vítězi podařilo zhodnotit počáteční kapitál 10 000 Kč o více než 1000 procent a soutěž ukončil s výslednou hodnotou investičního účtu téměř 120 000 Kč. Mirdahol v průběhu soutěže také aktivně obchodoval kukuřici, zlato a americký akciový index SP 500.

Graf: nejziskovější obchod vítěze soutěže

Graf: Balance vítěze soutěže

Graf: Další zajímavé obchody druhého kola investiční soutěže na reálných účtech

Ze všech vítězů druhého kola soutěže byl jenom jeden postupující z 1. kola, tedy obchodoval s kapitálem od Bossy. Ostatní vítězové vložili vlastní kapitál.

Jak obchodoval Leoš s Patrikem?

Leoš Mareš zůstal věrný i v druhém kole investiční soutěže stříbru. V úvodu se mu příliš nedařilo, když ztratil 7 500 Kč. Nicméně nevzdal to a využil výsledku britského referenda, který podpořil poptávku po vzácných kovech. Leoš vsadil na růst ceny stříbra, což ho vrátilo zpátky do hry a v posledním týdnu soutěže dokonce obsadil druhou příčku mezi obchodníky týdne, když zhodnotil účet o 160 procent  a podařilo se mu celkově obsadil 9. příčku se ziskem 7, 68 procenta.

Výborně si vedl i Patrik Hezucký, který dokonce v celkovém pořadí předstihl Leoše, když se umístil na 8. příčce s celkovým ziskem 11,47 procenta. Patrik jako správný začátečník vsadil na to, co zná, tedy českou korunu. Obchodoval ji v měnovém páru s americkým dolarem (USD/CZK) a po britském referendu i s britskou librou (GBP/CZK). Všem vítězům gratulujeme. Více o soutěži se dovíte na soutěž.bossa.cz.

Graf: Finální výsledky druhého kola investiční soutěže na reálných účtech

Autor: Michala Moravcová