Výborná data z amerického trhu práce (ADP) překonala všechna očekávání

Akcie na Wall Street dnes otevírají růstem a zahajují tak nový měsíc v pozitivním duchu. Technologický sektor je povzbuzen akciemi Apple, které přidávají 5 procent po zveřejnění čtvrtletních výsledků. Zisk a prodeje iPhonů byly vysoko nad odhady Wall Street. Dnes po uzavření trhu publikuje výsledky Facebook. Investoři pozorně sledují, zda má vysoké ohodnocení akcií oporu ve výsledcích hospodaření firem, zvláště po mohutném povolebním růstu Wall Street na historické rekordy.

Tradeři dnes hlavně čekají na rozhodnutí a prohlášení americké centrální banky (Fed), které bude zveřejněno ve 20:00.

Na svém prvním letošním zasedání a prvním zasedání od nástupu Donalda Trumpa do úřadu by měla bankovní rada (FOMC) podle všeobecného očekávání ponechat úrokové sazby beze změny, než bude mít jasnější představu o ekonomické politice nového prezidenta.

Pozitivní náladu na trhu dnes podpořila zpráva, že soukromí zaměstnavatelé (ADP) ve Spojených státech v lednu vytvořili 246 000 nových pracovních míst, vysoko nad odhady ekonomů na úrovni 165 000. Nejoptimističtější odhad počítal s hodnotou 200 000, která je daleko pod reálným výsledkem. Prosincová data byla mírně revidovaná směrem dolů z 153 000 na 151 000. Trh se tak může těšit, jaké překvapení přinesou páteční data NFP o počtu nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor. Ekonomové odhadují, že v ekonomice mimo zemědělský sektor v prosinci přibylo 175 000 nových pracovních míst, zatímco míra nezaměstnanosti by měla podle odhadů stagnovat na 4,7 procenta.

Měnový pár USD/CAD testuje kulaté číslo a důležitou podporu 1,3000. Trh nebyl chopen ani po tak výborných datech z amerického trhu práce naznačit, kterým směrem se chce vydat. Na denním grafu lze vidět několik protichůdných signálů. Medvědí signál nabízejí klouzavé průměry. 55denní protíná shora dolů 100denní a kulatý vrchol. Naopak v prospěch býků mluví zatím formující se divergence s oscilátorem MACD. 

Autor: Michala Moravcová

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy