Většina trhů je začátkem nového týdne nervozní

Trhy zatím během pondělního rána vyspávají víkendovou kocovinu a jsou téměř bez volatility. Zároveň se čeká na otevření trhů v USA, které by měly indikovat, jakým směrem se budou dále chystat akciové trhy. Ty si minulý týden prošli masivním výprodejem, a když už to vypadalo, že je korekce u konce, býci se chytili do býčí pasti a korekce pokračovala. Nejvýrazněji posiloval během minulého týdne americký dolar a japonský jen. Americký dolar se dostal z dlouhodobého klesajícího trendu a navazuje na pozitivní fundamenty posílením. Na pozitivní situaci na americkém dolaru reagovaly i ostatní trhy. Komodity si i přes rostoucí averzi k riziku prošli korekcí, stejně tak komoditní měnové páry. Ropa odmítla ještě koncem páteční seance cenu 58 dolarů za barel a nadále spíše čeká na zklidnění na akciových trzích, aby mohla navázat na své předchozí zisky. Během páteční seance jsme byly také svědky výsledků z kanadského trhu práce, ty nepříjemně překvapily, když zaměstnanost klesla o 88 tis. pracovních míst a míra nezaměstnanosti rostla na 5,9%.

Během dnešní seance jsme bez zajímavých makroekonomických zpráv a investoři budou sledovat, jak se vyvine situace na akciovém trhu.

Britská libra i přes pozitivní zprávy ze zasedání Bank of England skončila týden v červených číslech. Během páteční seance ještě více oslabila, když vyjednávač za EU Michel Barnier prohlásil, že přechodné období se konat nebude, pokud budou přetrvávat neshody s Velkou Británií. Trh GBPUSD se tedy nadále drží v klesajícím trendu, kde dávají i vzhledem k většímu výprodeji během páteční seance větší smysl shortové obchody.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti

23.05.2018

10:14

Americký dolar zažil seanci jako na houpačce, kdy dopoledne začal ztrácet a během americké seance začal opět zpevňovat a své ztráty si vzal opět zpět. Podobný vývoj byl k vidění i na ostatních devizových trzích v páru proti americkému dolaru.

Podrobnosti