Většina trhů je začátkem nového týdne nervozní

Trhy zatím během pondělního rána vyspávají víkendovou kocovinu a jsou téměř bez volatility. Zároveň se čeká na otevření trhů v USA, které by měly indikovat, jakým směrem se budou dále chystat akciové trhy. Ty si minulý týden prošli masivním výprodejem, a když už to vypadalo, že je korekce u konce, býci se chytili do býčí pasti a korekce pokračovala. Nejvýrazněji posiloval během minulého týdne americký dolar a japonský jen. Americký dolar se dostal z dlouhodobého klesajícího trendu a navazuje na pozitivní fundamenty posílením. Na pozitivní situaci na americkém dolaru reagovaly i ostatní trhy. Komodity si i přes rostoucí averzi k riziku prošli korekcí, stejně tak komoditní měnové páry. Ropa odmítla ještě koncem páteční seance cenu 58 dolarů za barel a nadále spíše čeká na zklidnění na akciových trzích, aby mohla navázat na své předchozí zisky. Během páteční seance jsme byly také svědky výsledků z kanadského trhu práce, ty nepříjemně překvapily, když zaměstnanost klesla o 88 tis. pracovních míst a míra nezaměstnanosti rostla na 5,9%.

Během dnešní seance jsme bez zajímavých makroekonomických zpráv a investoři budou sledovat, jak se vyvine situace na akciovém trhu.

Britská libra i přes pozitivní zprávy ze zasedání Bank of England skončila týden v červených číslech. Během páteční seance ještě více oslabila, když vyjednávač za EU Michel Barnier prohlásil, že přechodné období se konat nebude, pokud budou přetrvávat neshody s Velkou Británií. Trh GBPUSD se tedy nadále drží v klesajícím trendu, kde dávají i vzhledem k většímu výprodeji během páteční seance větší smysl shortové obchody.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Chci číst

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Chci číst

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Chci číst