Většina trhů je začátkem nového týdne nervozní

Trhy zatím během pondělního rána vyspávají víkendovou kocovinu a jsou téměř bez volatility. Zároveň se čeká na otevření trhů v USA, které by měly indikovat, jakým směrem se budou dále chystat akciové trhy. Ty si minulý týden prošli masivním výprodejem, a když už to vypadalo, že je korekce u konce, býci se chytili do býčí pasti a korekce pokračovala. Nejvýrazněji posiloval během minulého týdne americký dolar a japonský jen. Americký dolar se dostal z dlouhodobého klesajícího trendu a navazuje na pozitivní fundamenty posílením. Na pozitivní situaci na americkém dolaru reagovaly i ostatní trhy. Komodity si i přes rostoucí averzi k riziku prošli korekcí, stejně tak komoditní měnové páry. Ropa odmítla ještě koncem páteční seance cenu 58 dolarů za barel a nadále spíše čeká na zklidnění na akciových trzích, aby mohla navázat na své předchozí zisky. Během páteční seance jsme byly také svědky výsledků z kanadského trhu práce, ty nepříjemně překvapily, když zaměstnanost klesla o 88 tis. pracovních míst a míra nezaměstnanosti rostla na 5,9%.

Během dnešní seance jsme bez zajímavých makroekonomických zpráv a investoři budou sledovat, jak se vyvine situace na akciovém trhu.

Britská libra i přes pozitivní zprávy ze zasedání Bank of England skončila týden v červených číslech. Během páteční seance ještě více oslabila, když vyjednávač za EU Michel Barnier prohlásil, že přechodné období se konat nebude, pokud budou přetrvávat neshody s Velkou Británií. Trh GBPUSD se tedy nadále drží v klesajícím trendu, kde dávají i vzhledem k většímu výprodeji během páteční seance větší smysl shortové obchody.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti