Včerejší seanci vládly evropské měny

Ačkoliv včera nedorazil na trhy žádný extrémně významný fundament, euro a britská libra společně s dalšími měnami proti americkému dolaru výrazně posilovaly. Americký dolar prohloubil své ztráty, ačkoliv americkým akciovým indexům včera výrazněji nepomohl k dalším ziskům. Německý akciový index DAX se vrátil do oblasti konsolidace, především kvůli extrémně rychle posilujícímu euru. Včerejší výsledky PMI v eurozóně potvrdily dosavadní velmi silnou ekonomiku. Kdy sektor služeb rostl na úroveň 57,6 bodů, oproti očekávaným 56,5. To jen potvrdilo pozitivní sentiment růstu v eurozóně. Včera večer byly ještě zveřejněny výsledky inflace na Novém Zélandu, kde inflace rostla pomaleji, než se očekávalo a to pouze o 0,1%, oproti očekávaným 0,4%. NZDUSD na zprávy zareagoval výrazně negativně, ale zatím se v průběhu dnešní seance snaží ztráty likvidovat.

Dnes v 14:30 určitě nejdůležitější makroekonomickou zprávou bude zasedání ECB. Zaznělo již několik indicií ohledně stimulu monetární politiky. Bude velice zajímavé, s čím ECB přijde i vzhledem k silnému býčímu trendu na euru, který dlouhodobě není pro ECB pozitivním. Dále v 14:30 meziměsíční výsledky maloobchodních tržeb z Kanady. V 16:00 prodeje nových domů v USA.

Trh USDCHF koreluje zrcadlově s párem EURUSD. Lze tedy dnes očekávat reakci na zasedání ECB. Švýcarský frank navazuje na své dosavadní zisky a pohybuje se v na páru USDCHF v klesajícím trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti

23.05.2018

10:14

Americký dolar zažil seanci jako na houpačce, kdy dopoledne začal ztrácet a během americké seance začal opět zpevňovat a své ztráty si vzal opět zpět. Podobný vývoj byl k vidění i na ostatních devizových trzích v páru proti americkému dolaru.

Podrobnosti