Včerejší seanci vládly evropské měny

Ačkoliv včera nedorazil na trhy žádný extrémně významný fundament, euro a britská libra společně s dalšími měnami proti americkému dolaru výrazně posilovaly. Americký dolar prohloubil své ztráty, ačkoliv americkým akciovým indexům včera výrazněji nepomohl k dalším ziskům. Německý akciový index DAX se vrátil do oblasti konsolidace, především kvůli extrémně rychle posilujícímu euru. Včerejší výsledky PMI v eurozóně potvrdily dosavadní velmi silnou ekonomiku. Kdy sektor služeb rostl na úroveň 57,6 bodů, oproti očekávaným 56,5. To jen potvrdilo pozitivní sentiment růstu v eurozóně. Včera večer byly ještě zveřejněny výsledky inflace na Novém Zélandu, kde inflace rostla pomaleji, než se očekávalo a to pouze o 0,1%, oproti očekávaným 0,4%. NZDUSD na zprávy zareagoval výrazně negativně, ale zatím se v průběhu dnešní seance snaží ztráty likvidovat.

Dnes v 14:30 určitě nejdůležitější makroekonomickou zprávou bude zasedání ECB. Zaznělo již několik indicií ohledně stimulu monetární politiky. Bude velice zajímavé, s čím ECB přijde i vzhledem k silnému býčímu trendu na euru, který dlouhodobě není pro ECB pozitivním. Dále v 14:30 meziměsíční výsledky maloobchodních tržeb z Kanady. V 16:00 prodeje nových domů v USA.

Trh USDCHF koreluje zrcadlově s párem EURUSD. Lze tedy dnes očekávat reakci na zasedání ECB. Švýcarský frank navazuje na své dosavadní zisky a pohybuje se v na páru USDCHF v klesajícím trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti