Včerejší seanci vládly evropské měny

Ačkoliv včera nedorazil na trhy žádný extrémně významný fundament, euro a britská libra společně s dalšími měnami proti americkému dolaru výrazně posilovaly. Americký dolar prohloubil své ztráty, ačkoliv americkým akciovým indexům včera výrazněji nepomohl k dalším ziskům. Německý akciový index DAX se vrátil do oblasti konsolidace, především kvůli extrémně rychle posilujícímu euru. Včerejší výsledky PMI v eurozóně potvrdily dosavadní velmi silnou ekonomiku. Kdy sektor služeb rostl na úroveň 57,6 bodů, oproti očekávaným 56,5. To jen potvrdilo pozitivní sentiment růstu v eurozóně. Včera večer byly ještě zveřejněny výsledky inflace na Novém Zélandu, kde inflace rostla pomaleji, než se očekávalo a to pouze o 0,1%, oproti očekávaným 0,4%. NZDUSD na zprávy zareagoval výrazně negativně, ale zatím se v průběhu dnešní seance snaží ztráty likvidovat.

Dnes v 14:30 určitě nejdůležitější makroekonomickou zprávou bude zasedání ECB. Zaznělo již několik indicií ohledně stimulu monetární politiky. Bude velice zajímavé, s čím ECB přijde i vzhledem k silnému býčímu trendu na euru, který dlouhodobě není pro ECB pozitivním. Dále v 14:30 meziměsíční výsledky maloobchodních tržeb z Kanady. V 16:00 prodeje nových domů v USA.

Trh USDCHF koreluje zrcadlově s párem EURUSD. Lze tedy dnes očekávat reakci na zasedání ECB. Švýcarský frank navazuje na své dosavadní zisky a pohybuje se v na páru USDCHF v klesajícím trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.01.2019

15:52

Produkce ropného kartelu OPEC a jeho spojenců v prosinci klesla více, než se očekávalo a poslala tak měsíc před zahájením produkčních škrtů býčí signál pro investory na ropě. Největší producent kartelu Saudská Arábie snížila produkci o 468 000 bpd na něco málo přes 10,5 mil. bpd.

Podrobnosti

18.01.2019

09:59

Akciové trhy ovládl optimismus kolem obchodní války mezi USA a Čínou. Na zprávy reagovaly pozitivně na devizových trzích také rizikovější měny, jako australský dolar a rizikovější aktiva včetně ropy.

Podrobnosti

17.01.2019

17:04

Nejednoznačná seance na devizových trzích prozatím vyznívá spíše pro americký dolar, který je na většině z měnových párů silnější. Akciové trhy v USA zůstávají i přes probíhající výsledkovou sezonu beze změny. Včerejší pokles amerických ropných zásob ropě nepomohl a ta dnes ztrácí.

Podrobnosti