Včerejší seanci vládly evropské měny

Ačkoliv včera nedorazil na trhy žádný extrémně významný fundament, euro a britská libra společně s dalšími měnami proti americkému dolaru výrazně posilovaly. Americký dolar prohloubil své ztráty, ačkoliv americkým akciovým indexům včera výrazněji nepomohl k dalším ziskům. Německý akciový index DAX se vrátil do oblasti konsolidace, především kvůli extrémně rychle posilujícímu euru. Včerejší výsledky PMI v eurozóně potvrdily dosavadní velmi silnou ekonomiku. Kdy sektor služeb rostl na úroveň 57,6 bodů, oproti očekávaným 56,5. To jen potvrdilo pozitivní sentiment růstu v eurozóně. Včera večer byly ještě zveřejněny výsledky inflace na Novém Zélandu, kde inflace rostla pomaleji, než se očekávalo a to pouze o 0,1%, oproti očekávaným 0,4%. NZDUSD na zprávy zareagoval výrazně negativně, ale zatím se v průběhu dnešní seance snaží ztráty likvidovat.

Dnes v 14:30 určitě nejdůležitější makroekonomickou zprávou bude zasedání ECB. Zaznělo již několik indicií ohledně stimulu monetární politiky. Bude velice zajímavé, s čím ECB přijde i vzhledem k silnému býčímu trendu na euru, který dlouhodobě není pro ECB pozitivním. Dále v 14:30 meziměsíční výsledky maloobchodních tržeb z Kanady. V 16:00 prodeje nových domů v USA.

Trh USDCHF koreluje zrcadlově s párem EURUSD. Lze tedy dnes očekávat reakci na zasedání ECB. Švýcarský frank navazuje na své dosavadní zisky a pohybuje se v na páru USDCHF v klesajícím trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

20.02.2018

10:23

Během včerejší seance jsme nebyli svědky žádných výrazných pohybů na finančních trzích. Může za to především nedostatek objemů, které chyběly na trzích kvůli státnímu svátku v USA. Dále trhům chyběly významnější fundamenty, které by dokázaly rozvlnit trhy.

Chci číst

19.02.2018

11:02

Během páteční seance jsme nebyli svědky žádného výraznějšího vzrušení v podobě zajímavějších fundamentů. Akciové trhy si ve většina případů udržely své pozice, případně přibraly další zisky. Ty přechází po korekci do klidnější fáze, kdy lze očekávat menší nárůst a spíše pohyb do strany. Zda je korekce u konce, nebo přijde další výprodej, bylo již řečeno mnoho.
Podrobnosti

16.02.2018

16:07

Ropa s největší pravděpodobností uzavře týden v zelených číslech. Už to vypadalo, že ropa po minulém týdnu, kdy dosáhla americká těžba rekordních maxim, bude nadále oslabovat. Nervozity na akciových trzích využil i americký dolar, který také částečně pomohl korekci i na ropě.

Podrobnosti