Včerejší seanci vládly evropské měny

Ačkoliv včera nedorazil na trhy žádný extrémně významný fundament, euro a britská libra společně s dalšími měnami proti americkému dolaru výrazně posilovaly. Americký dolar prohloubil své ztráty, ačkoliv americkým akciovým indexům včera výrazněji nepomohl k dalším ziskům. Německý akciový index DAX se vrátil do oblasti konsolidace, především kvůli extrémně rychle posilujícímu euru. Včerejší výsledky PMI v eurozóně potvrdily dosavadní velmi silnou ekonomiku. Kdy sektor služeb rostl na úroveň 57,6 bodů, oproti očekávaným 56,5. To jen potvrdilo pozitivní sentiment růstu v eurozóně. Včera večer byly ještě zveřejněny výsledky inflace na Novém Zélandu, kde inflace rostla pomaleji, než se očekávalo a to pouze o 0,1%, oproti očekávaným 0,4%. NZDUSD na zprávy zareagoval výrazně negativně, ale zatím se v průběhu dnešní seance snaží ztráty likvidovat.

Dnes v 14:30 určitě nejdůležitější makroekonomickou zprávou bude zasedání ECB. Zaznělo již několik indicií ohledně stimulu monetární politiky. Bude velice zajímavé, s čím ECB přijde i vzhledem k silnému býčímu trendu na euru, který dlouhodobě není pro ECB pozitivním. Dále v 14:30 meziměsíční výsledky maloobchodních tržeb z Kanady. V 16:00 prodeje nových domů v USA.

Trh USDCHF koreluje zrcadlově s párem EURUSD. Lze tedy dnes očekávat reakci na zasedání ECB. Švýcarský frank navazuje na své dosavadní zisky a pohybuje se v na páru USDCHF v klesajícím trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Chci číst

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Chci číst

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Chci číst