Včerejší seance nenabídla podle očekávání žádný zajímavý fundament

Včerejší seance nenabídla podle očekávání žádný zajímavý fundament, který by měl rozhýbat trhy, a ty si v relativním poklidu většinou udržely své pozice. Akciové indexy si nadále drží vysoké ohodnocení a pouze přibrali desetinky procent ke svým stávajícím ziskům. Zajímavá situace nastala včera na ropě, kdy kvůli pokračujícím produkčním škrtům vedeným OPEC ropa brent podporovaná silným fundamentem posílila a nyní je doslova na dosah 70 dolarům za barel, tedy nejvýše od roku 2014. Na devizových trzích na většině měnových párů zpevňoval dolar, vyjímaje trhu USDJPY kde dnes ráno dále posiluje díky spekulacím o stimulaci měnové politiky Bank of Japan. Růst dolaru není podpořen žádným významným fundamentem.

V 10:30 vyšla data Britské průmyslové produkce, která vzrostla v listopadu oproti předchozímu měsíci o 0,4%, ve srovnání s očekáváním 0,3%. Smíšená data byla zveřejněna zároveň s obchodní bilancí, která klesla o 12,2 miliard gbp a zapříčinila pokles z 1,3515 na 1,3481. V 16:30 nás čekají Americké zásoby ropy, které zatím prudce klesají, a od listopadu se jedná téměř o 33 milionů barelů.

Zpevňování amerického dolaru je vidět na trhu USDCAD, kde kanadský dolar ztratil většinu svých zisků, které získal po pátečním fundamentu z trhu práce. Americký dolar od té doby vůči kanadskému od té doby posiloval. Dnes nás čeká v Kanadě fundament v podobě počtu stavebních povolenek, ale nejedná se o makro, které by mělo dát trhu výraznější impuls pro následný pohyb.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

20.02.2018

10:23

Během včerejší seance jsme nebyli svědky žádných výrazných pohybů na finančních trzích. Může za to především nedostatek objemů, které chyběly na trzích kvůli státnímu svátku v USA. Dále trhům chyběly významnější fundamenty, které by dokázaly rozvlnit trhy.

Chci číst

19.02.2018

11:02

Během páteční seance jsme nebyli svědky žádného výraznějšího vzrušení v podobě zajímavějších fundamentů. Akciové trhy si ve většina případů udržely své pozice, případně přibraly další zisky. Ty přechází po korekci do klidnější fáze, kdy lze očekávat menší nárůst a spíše pohyb do strany. Zda je korekce u konce, nebo přijde další výprodej, bylo již řečeno mnoho.
Podrobnosti

16.02.2018

16:07

Ropa s největší pravděpodobností uzavře týden v zelených číslech. Už to vypadalo, že ropa po minulém týdnu, kdy dosáhla americká těžba rekordních maxim, bude nadále oslabovat. Nervozity na akciových trzích využil i americký dolar, který také částečně pomohl korekci i na ropě.

Podrobnosti