Včerejší seance nenabídla podle očekávání žádný zajímavý fundament

Včerejší seance nenabídla podle očekávání žádný zajímavý fundament, který by měl rozhýbat trhy, a ty si v relativním poklidu většinou udržely své pozice. Akciové indexy si nadále drží vysoké ohodnocení a pouze přibrali desetinky procent ke svým stávajícím ziskům. Zajímavá situace nastala včera na ropě, kdy kvůli pokračujícím produkčním škrtům vedeným OPEC ropa brent podporovaná silným fundamentem posílila a nyní je doslova na dosah 70 dolarům za barel, tedy nejvýše od roku 2014. Na devizových trzích na většině měnových párů zpevňoval dolar, vyjímaje trhu USDJPY kde dnes ráno dále posiluje díky spekulacím o stimulaci měnové politiky Bank of Japan. Růst dolaru není podpořen žádným významným fundamentem.

V 10:30 vyšla data Britské průmyslové produkce, která vzrostla v listopadu oproti předchozímu měsíci o 0,4%, ve srovnání s očekáváním 0,3%. Smíšená data byla zveřejněna zároveň s obchodní bilancí, která klesla o 12,2 miliard gbp a zapříčinila pokles z 1,3515 na 1,3481. V 16:30 nás čekají Americké zásoby ropy, které zatím prudce klesají, a od listopadu se jedná téměř o 33 milionů barelů.

Zpevňování amerického dolaru je vidět na trhu USDCAD, kde kanadský dolar ztratil většinu svých zisků, které získal po pátečním fundamentu z trhu práce. Americký dolar od té doby vůči kanadskému od té doby posiloval. Dnes nás čeká v Kanadě fundament v podobě počtu stavebních povolenek, ale nejedná se o makro, které by mělo dát trhu výraznější impuls pro následný pohyb.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Podrobnosti

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Podrobnosti

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Podrobnosti