Včerejší seance nenabídla podle očekávání žádný zajímavý fundament

Včerejší seance nenabídla podle očekávání žádný zajímavý fundament, který by měl rozhýbat trhy, a ty si v relativním poklidu většinou udržely své pozice. Akciové indexy si nadále drží vysoké ohodnocení a pouze přibrali desetinky procent ke svým stávajícím ziskům. Zajímavá situace nastala včera na ropě, kdy kvůli pokračujícím produkčním škrtům vedeným OPEC ropa brent podporovaná silným fundamentem posílila a nyní je doslova na dosah 70 dolarům za barel, tedy nejvýše od roku 2014. Na devizových trzích na většině měnových párů zpevňoval dolar, vyjímaje trhu USDJPY kde dnes ráno dále posiluje díky spekulacím o stimulaci měnové politiky Bank of Japan. Růst dolaru není podpořen žádným významným fundamentem.

V 10:30 vyšla data Britské průmyslové produkce, která vzrostla v listopadu oproti předchozímu měsíci o 0,4%, ve srovnání s očekáváním 0,3%. Smíšená data byla zveřejněna zároveň s obchodní bilancí, která klesla o 12,2 miliard gbp a zapříčinila pokles z 1,3515 na 1,3481. V 16:30 nás čekají Americké zásoby ropy, které zatím prudce klesají, a od listopadu se jedná téměř o 33 milionů barelů.

Zpevňování amerického dolaru je vidět na trhu USDCAD, kde kanadský dolar ztratil většinu svých zisků, které získal po pátečním fundamentu z trhu práce. Americký dolar od té doby vůči kanadskému od té doby posiloval. Dnes nás čeká v Kanadě fundament v podobě počtu stavebních povolenek, ale nejedná se o makro, které by mělo dát trhu výraznější impuls pro následný pohyb.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti