Včerejší seance nenabídla podle očekávání žádný zajímavý fundament

Včerejší seance nenabídla podle očekávání žádný zajímavý fundament, který by měl rozhýbat trhy, a ty si v relativním poklidu většinou udržely své pozice. Akciové indexy si nadále drží vysoké ohodnocení a pouze přibrali desetinky procent ke svým stávajícím ziskům. Zajímavá situace nastala včera na ropě, kdy kvůli pokračujícím produkčním škrtům vedeným OPEC ropa brent podporovaná silným fundamentem posílila a nyní je doslova na dosah 70 dolarům za barel, tedy nejvýše od roku 2014. Na devizových trzích na většině měnových párů zpevňoval dolar, vyjímaje trhu USDJPY kde dnes ráno dále posiluje díky spekulacím o stimulaci měnové politiky Bank of Japan. Růst dolaru není podpořen žádným významným fundamentem.

V 10:30 vyšla data Britské průmyslové produkce, která vzrostla v listopadu oproti předchozímu měsíci o 0,4%, ve srovnání s očekáváním 0,3%. Smíšená data byla zveřejněna zároveň s obchodní bilancí, která klesla o 12,2 miliard gbp a zapříčinila pokles z 1,3515 na 1,3481. V 16:30 nás čekají Americké zásoby ropy, které zatím prudce klesají, a od listopadu se jedná téměř o 33 milionů barelů.

Zpevňování amerického dolaru je vidět na trhu USDCAD, kde kanadský dolar ztratil většinu svých zisků, které získal po pátečním fundamentu z trhu práce. Americký dolar od té doby vůči kanadskému od té doby posiloval. Dnes nás čeká v Kanadě fundament v podobě počtu stavebních povolenek, ale nejedná se o makro, které by mělo dát trhu výraznější impuls pro následný pohyb.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.01.2019

09:59

Akciové trhy ovládl optimismus kolem obchodní války mezi USA a Čínou. Na zprávy reagovaly pozitivně na devizových trzích také rizikovější měny, jako australský dolar a rizikovější aktiva včetně ropy.

Chci číst

17.01.2019

17:04

Nejednoznačná seance na devizových trzích prozatím vyznívá spíše pro americký dolar, který je na většině z měnových párů silnější. Akciové trhy v USA zůstávají i přes probíhající výsledkovou sezonu beze změny. Včerejší pokles amerických ropných zásob ropě nepomohl a ta dnes ztrácí.

Podrobnosti

17.01.2019

10:02

Klidnějšího průběhu včerejší seance dokázala využít pouze americký dolar, který mírně zpevnil. V pozvolných ziscích pokračoval také akciový trh, zatímco ropa po nadprůměrně volatiltní seance udržela své zisky nad 52 dolary.

Podrobnosti