Včerejší seance nenabídla podle očekávání žádný zajímavý fundament

Včerejší seance nenabídla podle očekávání žádný zajímavý fundament, který by měl rozhýbat trhy, a ty si v relativním poklidu většinou udržely své pozice. Akciové indexy si nadále drží vysoké ohodnocení a pouze přibrali desetinky procent ke svým stávajícím ziskům. Zajímavá situace nastala včera na ropě, kdy kvůli pokračujícím produkčním škrtům vedeným OPEC ropa brent podporovaná silným fundamentem posílila a nyní je doslova na dosah 70 dolarům za barel, tedy nejvýše od roku 2014. Na devizových trzích na většině měnových párů zpevňoval dolar, vyjímaje trhu USDJPY kde dnes ráno dále posiluje díky spekulacím o stimulaci měnové politiky Bank of Japan. Růst dolaru není podpořen žádným významným fundamentem.

V 10:30 vyšla data Britské průmyslové produkce, která vzrostla v listopadu oproti předchozímu měsíci o 0,4%, ve srovnání s očekáváním 0,3%. Smíšená data byla zveřejněna zároveň s obchodní bilancí, která klesla o 12,2 miliard gbp a zapříčinila pokles z 1,3515 na 1,3481. V 16:30 nás čekají Americké zásoby ropy, které zatím prudce klesají, a od listopadu se jedná téměř o 33 milionů barelů.

Zpevňování amerického dolaru je vidět na trhu USDCAD, kde kanadský dolar ztratil většinu svých zisků, které získal po pátečním fundamentu z trhu práce. Americký dolar od té doby vůči kanadskému od té doby posiloval. Dnes nás čeká v Kanadě fundament v podobě počtu stavebních povolenek, ale nejedná se o makro, které by mělo dát trhu výraznější impuls pro následný pohyb.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti

23.05.2018

10:14

Americký dolar zažil seanci jako na houpačce, kdy dopoledne začal ztrácet a během americké seance začal opět zpevňovat a své ztráty si vzal opět zpět. Podobný vývoj byl k vidění i na ostatních devizových trzích v páru proti americkému dolaru.

Podrobnosti