Včerejší seance byla další rána pro dolar

Americký dolar neprožívá nejlepší chvíle, včerejší ADP report, jež informuje o vzniku nových pracovních míst v soukromém sektoru, opět zklamal. Americké společnosti dokázaly v minulém měsíci vytvořit jen 147 000 nových pracovních míst, navzdory 166 tisícovým predikcím. Trhem samozřejmě pohnulo i zasedání FOMC, které sice nepřineslo změnu základní úrokové sazby (0,5 procenta), nicméně přišlo „odvážné prohlášení“, že argument pro zvýšení nákladů zesílil. Zrychlující se inflace, tak může konečně doručit zvýšení úrokové sazby na příštím prosincovém zasedání.

USD/CHF kopíruje příběh dnů minulých, stává se tak lahůdkou pro obchodníky, kteří jsou zvyklí obchodovat konsolidační prostředí. Trh se napotřetí odrazil od rezistence 0,9950 a má pravděpodobně namířeno zpět k podpoře 0,9550. Jedinou brzdou by se nyní mohl stát support 0,9640 či překvapující výsledek pátečního NFP reportu.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy