Včerejší seance bez výrazných pohybů, dolar opět ztrácí

Během včerejší seance se na trzích neudálo téměř vůbec nic. A to jak na trhu akciovém, který byl během posledních dní nadprůměrně volatilní, tak na forexu, kde většina měnových páru obchodovala v bočním trendu v minimálním cenovém rozpětí. Nepomohly tomu ani včerejší fundamenty, kterých bylo velmi málo a s minimálním dopadem na vývoj trhů. Za zmínku tedy nestojí vůbec žádný trh, kterému by vyhovovala včerejší situace na trzích. Trochu využil včerejší situace na trzích australský dolar, který na páru s americkým dolarem lehce posiloval. Začátek dnešní seance přinesl na trhy přece jen trochu vzrušení. A to když americký dolar začal ztrácet, poté co výnosy z amerických dluhopisů klesly. To vše společně v reakci na včerejší seanci, kdy se akciové trhy snažily získat půdu pod nohama, čímž vyvolaly poptávku po rizikovějších aktivech. Nejvýrazněji pomohl americký dolar japonskému jenu, který po 3 týdnech testování dlouhodobého supportu 108.43 podíval na nižší úrovně a nadále posiluje. Americký dolar oslabuje i na ostatních měnových párech a to USDCHF, NZDUSD a EURUSD. Uvidíme, zda se klesající averze k riziku přenese i do dalších obchodních dnů.

Během dnešní seance nás čekají již v 10:30 výsledky inflace z Velké Británie. Poté již neočekáváme další významné fundamenty. Snad jen zítra brzy ráno v 3:00 předběžný odhad inflace na Novém Zélandu.

Zdá se, že japonský jen se chystá na výraznější posilování, alespoň z technického hlediska, kdy se podíval pod dlouhodobý support na páru USDJPY. V případě dalšího poklesu páru USDJPY se dají uvažovat návraty k významným úrovním kde trh stagnoval, nebo otočil směr a následování dosavadního klesajícího trendu. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti

23.05.2018

10:14

Americký dolar zažil seanci jako na houpačce, kdy dopoledne začal ztrácet a během americké seance začal opět zpevňovat a své ztráty si vzal opět zpět. Podobný vývoj byl k vidění i na ostatních devizových trzích v páru proti americkému dolaru.

Podrobnosti