Včerejší seance bez výrazných pohybů, dolar opět ztrácí

Během včerejší seance se na trzích neudálo téměř vůbec nic. A to jak na trhu akciovém, který byl během posledních dní nadprůměrně volatilní, tak na forexu, kde většina měnových páru obchodovala v bočním trendu v minimálním cenovém rozpětí. Nepomohly tomu ani včerejší fundamenty, kterých bylo velmi málo a s minimálním dopadem na vývoj trhů. Za zmínku tedy nestojí vůbec žádný trh, kterému by vyhovovala včerejší situace na trzích. Trochu využil včerejší situace na trzích australský dolar, který na páru s americkým dolarem lehce posiloval. Začátek dnešní seance přinesl na trhy přece jen trochu vzrušení. A to když americký dolar začal ztrácet, poté co výnosy z amerických dluhopisů klesly. To vše společně v reakci na včerejší seanci, kdy se akciové trhy snažily získat půdu pod nohama, čímž vyvolaly poptávku po rizikovějších aktivech. Nejvýrazněji pomohl americký dolar japonskému jenu, který po 3 týdnech testování dlouhodobého supportu 108.43 podíval na nižší úrovně a nadále posiluje. Americký dolar oslabuje i na ostatních měnových párech a to USDCHF, NZDUSD a EURUSD. Uvidíme, zda se klesající averze k riziku přenese i do dalších obchodních dnů.

Během dnešní seance nás čekají již v 10:30 výsledky inflace z Velké Británie. Poté již neočekáváme další významné fundamenty. Snad jen zítra brzy ráno v 3:00 předběžný odhad inflace na Novém Zélandu.

Zdá se, že japonský jen se chystá na výraznější posilování, alespoň z technického hlediska, kdy se podíval pod dlouhodobý support na páru USDJPY. V případě dalšího poklesu páru USDJPY se dají uvažovat návraty k významným úrovním kde trh stagnoval, nebo otočil směr a následování dosavadního klesajícího trendu. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

20.02.2018

10:23

Během včerejší seance jsme nebyli svědky žádných výrazných pohybů na finančních trzích. Může za to především nedostatek objemů, které chyběly na trzích kvůli státnímu svátku v USA. Dále trhům chyběly významnější fundamenty, které by dokázaly rozvlnit trhy.

Chci číst

19.02.2018

11:02

Během páteční seance jsme nebyli svědky žádného výraznějšího vzrušení v podobě zajímavějších fundamentů. Akciové trhy si ve většina případů udržely své pozice, případně přibraly další zisky. Ty přechází po korekci do klidnější fáze, kdy lze očekávat menší nárůst a spíše pohyb do strany. Zda je korekce u konce, nebo přijde další výprodej, bylo již řečeno mnoho.
Podrobnosti

16.02.2018

16:07

Ropa s největší pravděpodobností uzavře týden v zelených číslech. Už to vypadalo, že ropa po minulém týdnu, kdy dosáhla americká těžba rekordních maxim, bude nadále oslabovat. Nervozity na akciových trzích využil i americký dolar, který také částečně pomohl korekci i na ropě.

Podrobnosti