Včerejší seance bez větších objemů z USA

Během včerejší seance jsme nebyli svědky žádných výrazných pohybů na finančních trzích. Může za to především nedostatek objemů, které chyběly na trzích kvůli státnímu svátku v USA. Dále trhům chyběly významnější fundamenty, které by dokázaly rozvlnit trhy. Na devizovém trhu dokázal na páteční zisky navázat americký dolar. Ten zpevňoval proti většině měnových párů. Americké akciové indexy nedokázaly navázat na minulý týden, kdy dokázali sbírat zisky téměř každým dnem. Podobný průběh nastal i na evropských akciových trzích, kde například DAX i přes slabší euro nedokázal posílit a uzavřel seanci v červených číslech. Silnější dolar se neprojevil na ropě, která si spíše udržela své zisky a pohybuje se v bočním trendu ve spíše čekajícím režimu na nějaký impuls, který by udával ropě další směr. Komoditní měny jako AUD a NZD, nebo samotné komodity závislé především na vývoji amerického dolaru jako například zlato a stříbro, během včerejší seance výrazněji ztrácely.

Během dnešní seance opět postrádáme významnější fundamenty. V 11:00 data německého ZEW indexu, kde bychom však museli být svědky výraznější odchylky. V 14:30 velkoobchodní prodeje v Kanadě, kde se opět nedá mluvit o fundamentu, který by měl výrazněji pohnout trhem.

Měnový pár USDJPY zatím nemůže udržet klesající trend, kdy mu především škodí posilující americký dolar. Posilování japonského jenu není podloženo žádnými fundamenty. Tudíž by se měl podle fundamentální hlediska nyní spíše posilovat. Z technického hlediska však trh USDJPY překonal dlouhodobě významný support a bude důležité, jak se zachová při případném testu, ten je však zatím poměrně daleko a krátkodobě se dají uvažovat long obchody ale také stále short obchody s přihlédnutím na vyvíjející se americký dolar.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.12.2018

14:36

Britská premiérka Theresa Mayová včera navštívila dvoudenní summit EU v Bruselu ve víře pokusit se znovu vyjednat brexitovou dohodu. Do Londýna se však bude vracet s prázdnýma rukama a v britském parlamentu lze tak očekávat další velmi vášnivou debatu.

Podrobnosti

14.12.2018

10:32

Včerejší seanci na devizových trzích ovlivnilo zasedání ECB, ačkoliv jsme se žádné změny v dosavadní rétorice nedočkali. Dnes ráno silně zpevňuje americký dolar a je silnější na většině z měnových párů. Akciové indexy začátkem dnešní seance mírně ztrácí a ropa WTI se dostala na týdenní maxima.

Podrobnosti

13.12.2018

17:19

Dnes zasedala ECB, a jakožto nejdůležitější fundament dnešního dne ovlivnila vývoj na devizových trzích. Akciové indexy dnes přešly do konsolidace bez výraznější volatility a během dnešní seance spíše stagnují. Ropa opět otestovala úrovně kolem 50 dolarů za barel a mírně zpevňuje.

Podrobnosti