Včerejší seance bez větších objemů z USA

Během včerejší seance jsme nebyli svědky žádných výrazných pohybů na finančních trzích. Může za to především nedostatek objemů, které chyběly na trzích kvůli státnímu svátku v USA. Dále trhům chyběly významnější fundamenty, které by dokázaly rozvlnit trhy. Na devizovém trhu dokázal na páteční zisky navázat americký dolar. Ten zpevňoval proti většině měnových párů. Americké akciové indexy nedokázaly navázat na minulý týden, kdy dokázali sbírat zisky téměř každým dnem. Podobný průběh nastal i na evropských akciových trzích, kde například DAX i přes slabší euro nedokázal posílit a uzavřel seanci v červených číslech. Silnější dolar se neprojevil na ropě, která si spíše udržela své zisky a pohybuje se v bočním trendu ve spíše čekajícím režimu na nějaký impuls, který by udával ropě další směr. Komoditní měny jako AUD a NZD, nebo samotné komodity závislé především na vývoji amerického dolaru jako například zlato a stříbro, během včerejší seance výrazněji ztrácely.

Během dnešní seance opět postrádáme významnější fundamenty. V 11:00 data německého ZEW indexu, kde bychom však museli být svědky výraznější odchylky. V 14:30 velkoobchodní prodeje v Kanadě, kde se opět nedá mluvit o fundamentu, který by měl výrazněji pohnout trhem.

Měnový pár USDJPY zatím nemůže udržet klesající trend, kdy mu především škodí posilující americký dolar. Posilování japonského jenu není podloženo žádnými fundamenty. Tudíž by se měl podle fundamentální hlediska nyní spíše posilovat. Z technického hlediska však trh USDJPY překonal dlouhodobě významný support a bude důležité, jak se zachová při případném testu, ten je však zatím poměrně daleko a krátkodobě se dají uvažovat long obchody ale také stále short obchody s přihlédnutím na vyvíjející se americký dolar.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

25.06.2018

11:03

Konec minulého týdne a víkendové události přinesly na finanční trhy nové zprávy, které by mohly promluvit do vývoje v následujících týdnech a měsících. V pátek odpoledne byla zveřejněna data květnové inflace v Kanadě.

Chci číst

22.06.2018

16:34

Inflační tlaky v Kanadě v květnu poněkud zeslábly. Alespoň to lze vyčíst z dnes zveřejněných výsledků inflace. Konkrétně meziročně inflace v Kanadě zůstala beze změny na 2,2%, ačkoliv většinové očekávání bylo, že inflace zrychlí na 2,5%.

Podrobnosti

22.06.2018

10:13

Včerejší seance byla z fundamentálního hlediska především o zasedání britské centrální banky. Ta sice dopředu signalizovala, že zvýšení sazeb nepřijde, nicméně investoři čekali na signál k možnému zvýšení na tiskové konferenci.

Podrobnosti