Včerejší seance bez větších objemů z USA

Během včerejší seance jsme nebyli svědky žádných výrazných pohybů na finančních trzích. Může za to především nedostatek objemů, které chyběly na trzích kvůli státnímu svátku v USA. Dále trhům chyběly významnější fundamenty, které by dokázaly rozvlnit trhy. Na devizovém trhu dokázal na páteční zisky navázat americký dolar. Ten zpevňoval proti většině měnových párů. Americké akciové indexy nedokázaly navázat na minulý týden, kdy dokázali sbírat zisky téměř každým dnem. Podobný průběh nastal i na evropských akciových trzích, kde například DAX i přes slabší euro nedokázal posílit a uzavřel seanci v červených číslech. Silnější dolar se neprojevil na ropě, která si spíše udržela své zisky a pohybuje se v bočním trendu ve spíše čekajícím režimu na nějaký impuls, který by udával ropě další směr. Komoditní měny jako AUD a NZD, nebo samotné komodity závislé především na vývoji amerického dolaru jako například zlato a stříbro, během včerejší seance výrazněji ztrácely.

Během dnešní seance opět postrádáme významnější fundamenty. V 11:00 data německého ZEW indexu, kde bychom však museli být svědky výraznější odchylky. V 14:30 velkoobchodní prodeje v Kanadě, kde se opět nedá mluvit o fundamentu, který by měl výrazněji pohnout trhem.

Měnový pár USDJPY zatím nemůže udržet klesající trend, kdy mu především škodí posilující americký dolar. Posilování japonského jenu není podloženo žádnými fundamenty. Tudíž by se měl podle fundamentální hlediska nyní spíše posilovat. Z technického hlediska však trh USDJPY překonal dlouhodobě významný support a bude důležité, jak se zachová při případném testu, ten je však zatím poměrně daleko a krátkodobě se dají uvažovat long obchody ale také stále short obchody s přihlédnutím na vyvíjející se americký dolar.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

25.09.2018

15:54

ECB předpovídala inflaci v průměru o 1,7 procent do roku 2020, pod cílovou úrovní 2 procenta. Draghi včera v Bruselu řekl, že tyto předpovědi zlepší základní inflaci v eurozóně.

Podrobnosti

24.09.2018

12:41

Po pátečním výprodeji na GBP/USD se trh dnes dostává do korekce. V pátek byli pozitivní data pro americký dolar a také s blížícím se brexitem trh reaguje na zprávy, kde nebyl ani výjimkou páteční den. Trh během jediného dne udělal 210 pipů.

Podrobnosti

21.09.2018

17:06

Americký dolar se dnes odhodlal, že začne umazávat včerejší výraznější ztráty a zatím se mu to poměrně daří. Britská libra je dnes opět pod tlakem brexitu a ztrácí, zatímco kanadský dolar se dočkal čerstvých makrodat. S otevřením americké seance opět pokračují v růstu akciové indexy.
Podrobnosti