V Itálii se schyluje k volbám

Dnešní den na finančních trzích je poměrně klidný. Velká Británie i USA slaví státní svátek. Evropský trh zasáhla zpráva, že v Itálii by se mohly konat předčasné parlamentní volby již na podzim. Dosud se počítalo s termínem na jaře příštího roku. 

Víkendové zprávy, že hlavní politické strany v Itálii by se mohly přiblížit změně volebního systému, zvedly pravděpodobnost, že by se volby mohly konat dříve, i když z nich zřejmě nevzejde vláda s jasnou většinou. Parlament bez vládní většiny bude jenom těžce reformovat vysoce zadluženou zemi.  Bývalý premiér Matteo Renzi v nedělním rozhovoru uvedl, že shoda na poměrném volebním systému je možná, ačkoli jejím výsledkem může být těžko udržitelná koaliční vláda. Právě Matteo Renzi podal v prosinci demisi, když se v referendu nepodařilo změnit ústavu ohledně fungování Senátu.

Měnový pár EUR/USD v pátek klesl pod „neckline“ úroveň, která vymezuje formaci hlava ramena a indikuje další pokles eura proti USD, což je v souladu s naší předchozí analýzou. Pokud se EUR/USD rozhodne naplnit naší analýzu, pak je možný test významné úrovně podpory 1,1050.

Autor: Michala Moravcová, analytik BOSSA

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy