USD posiluje čtvrtý den v řadě, OPEC varuje před možnou vyšší nabídkou ropy nad poptávkou

Obchodní bilance v eurozóně pozitivně překvapila a rozdíl mezi vyvezeným zbožím a dovezeným zbožím byl vyšší, než se předpokládalo. Hodnota 20.6B se řadí mezi nadprůměrné výsledky v posledních pěti letech.

Americký dolarový index v tomto týdnu posiluje, a to především díky vesměs pozitivním fundamentům. Dnes ve 14:30 přišla do trhu data ohledně změny počtu nových stavebních povolení. Ta dopadla nad očekávání dobře a předčila dokonce i pozitivní náhled analytiků. Hodnota 1.336M (nejvyšší od května 2018) je investory vnímána s nadšením a i dnes lze vidět na indexu amerického dolaru posilování.

 

S menším zpožděním jsme se dnes dočkali také měsíčního reportu OPEC, jehož další výhled je pro cenu ropy spíše medvědí.

Hospodářský růst zpomaluje, zásoby rostou a rivalové OPECu pumpují na trhy více ropy. Ve své měsíčné zprávě snížil OPEC prognózu růstu celosvětové poptávky po ropě a zároveň naznačil, že rok 2020 může být mírně přebytkový. Výsledkem je, že cena ropy nebude mít lehké výrazně posílit, naopak snížení cen ropy je pravděpodobnějším scénářem.

Ropa WTI v trojúhelníku a Market Profile

OPEC se dál snaží tlumit produkci, aby zabránil extrémnímu převisu nabídky nad poptávkou.

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

16.09.2019

07:50

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Chci číst

13.09.2019

13:44

Americký akciový index SP500, Čínský juan, Libra

Podrobnosti

13.09.2019

13:18

Evropská centrální banka na včerejším zasedání podle očekávání ohlásila spuštění nového kola kvantitativního uvolňování a snížila depozitní sazbu na historická minima. Snaží se tak bojovat s dlouhodobě nízkou inflací a horšící se kondicí evropské ekonomiky.

Podrobnosti