USA má dočasně uzavřenou vládu

Konec minulého týdne proběhl celkem v klidu a nic na tom nezměnil ani velmi malý počet makroekonomických dat, který páteční seance nabídla. V noci z pátka na sobotu byly v USA nuceni dočasně uzavřít vládu, vzhledem k tomu, že se republikáni nedokázali s demokraty domluvit na schválení rozpočtového provizoria. Americký dolar v reakci na uzavírku reagoval dnes ráno lehkým oslabením. Jedná se spíše o politickou „show“, protože republikáni ani demokraté si nemohou dovolit přešlapovat dlouho na místě. Uzavírka se protáhla i do začátku nového týdne, na trhy by to však nemělo mít zásadní vliv. Většina akciových trhů navázala na dosavadní posílení z minulého týdne. Ropa nabídla očekávánou korekci a drží se zatím v konsolidačním pásmu, kde se jedná o celkem logickou reakci trhů na dosavadní razantní posílení podpořené silnými fundamentálními zprávami. Celkově začátek pondělní seance probíhá v klidu a ani neočekáváme dnes žádné důležité fundamenty, které by měly změnit dosavadní sentiment.

Německý akciový index DAX v reakci na očekávanou uzavírku vlády v USA a v očekávání nových podnikových výnosů posílil v pátek až nad 13 400 eur. Dnes ráno začal lehce ztrácet, ale již je na dosah dosavadního high konsolidačního pásma, které začalo začátkem listopadu minulého roku. DAX bude však potřebovat pro překonání dosavadního high větší impuls, než pouhý technický pohyb. Může mu pomoct i možné oslabení eura, které může nastat po čtvrteční tiskové konferenci ECB, to jsou však pouhé spekulace.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti