USA má dočasně uzavřenou vládu

Konec minulého týdne proběhl celkem v klidu a nic na tom nezměnil ani velmi malý počet makroekonomických dat, který páteční seance nabídla. V noci z pátka na sobotu byly v USA nuceni dočasně uzavřít vládu, vzhledem k tomu, že se republikáni nedokázali s demokraty domluvit na schválení rozpočtového provizoria. Americký dolar v reakci na uzavírku reagoval dnes ráno lehkým oslabením. Jedná se spíše o politickou „show“, protože republikáni ani demokraté si nemohou dovolit přešlapovat dlouho na místě. Uzavírka se protáhla i do začátku nového týdne, na trhy by to však nemělo mít zásadní vliv. Většina akciových trhů navázala na dosavadní posílení z minulého týdne. Ropa nabídla očekávánou korekci a drží se zatím v konsolidačním pásmu, kde se jedná o celkem logickou reakci trhů na dosavadní razantní posílení podpořené silnými fundamentálními zprávami. Celkově začátek pondělní seance probíhá v klidu a ani neočekáváme dnes žádné důležité fundamenty, které by měly změnit dosavadní sentiment.

Německý akciový index DAX v reakci na očekávanou uzavírku vlády v USA a v očekávání nových podnikových výnosů posílil v pátek až nad 13 400 eur. Dnes ráno začal lehce ztrácet, ale již je na dosah dosavadního high konsolidačního pásma, které začalo začátkem listopadu minulého roku. DAX bude však potřebovat pro překonání dosavadního high větší impuls, než pouhý technický pohyb. Může mu pomoct i možné oslabení eura, které může nastat po čtvrteční tiskové konferenci ECB, to jsou však pouhé spekulace.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti

23.05.2018

10:14

Americký dolar zažil seanci jako na houpačce, kdy dopoledne začal ztrácet a během americké seance začal opět zpevňovat a své ztráty si vzal opět zpět. Podobný vývoj byl k vidění i na ostatních devizových trzích v páru proti americkému dolaru.

Podrobnosti