Univerzita Bossa

Týdenní technická analýza AUD/USD, EUR/GBP a NZD/USD

Publikováno 24.05.2017

Odvolání šéfa FBI či zprávy o vazbách Trumpova týmu na Rusko vedlo předchozí týden k výprodeji na americkém dolaru a k poklesu výnosů z amerických státních dluhopisů. Americký dolar se nedokáže vzpamatovat z těchto událostí. Podezření ohledně Trumpových vazeb na Rusko snižuje důvěru Kongresu v prezidenta, a tím i možnost prosadit slibované daňové a další prorůstové reformy. Americký dolar letos zatím ztrácí 7 procent hodnoty.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza USD/CHF, NZD/USD, EUR/CAD

Publikováno 16.05.2017

O víkendu se domluvilo Rusko se Saudskou Arábií na prodloužení dohody, která zavazuje členské státy OPEC a další těžaře ropy k nižším limitům. Ropa reagovala na tyto zprávy 3procentním růstem. Na vyšší cenu ropu kladně reagovaly akciové indexy a ostatní riziková aktiva rovněž rostla.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza USD/CHF, USD/JPY a USD/CAD

Publikováno 09.05.2017

Po francouzských prezidentských volbách se zklidnila situace v Evropě a pozornost investorů se obrací k Fedu. Bankovní rada předchozí týden na zasedání uvedla, že zpomalení růstu HDP v prvním kvartálu je přechodní záležitostí, která by neměla zabránit zvyšování úrokových sazeb. Tento týden budou pečlivě sledované výroky 4 členů bankovní rady, zda naznačí další utažení měnových podmínek již příští měsíc.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/USD, Stříbra, USD/CAD

Publikováno 02.05.2017

Nejdůležitější událostí uplynulého týdne bylo zasedání Evropské centrální banky. Ta ponechala úrokové sazby i nastavení programu kvantitativního uvolňování (QE) beze změny. Projev prezidenta ECB Maria Draghiho se od toho březnového zásadně nezměnil. O konci programu QE se ECB chce začít bavit, až uvidí, že inflace udržitelně míří ke dvěma procentům.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/CAD, GBP/AUD a ROPY

Publikováno 25.04.2017

Finanční trhy tento týden vstřebávají výsledek prvního kola francouzských prezidentských voleb. Vítězství Emanuele Macrona v prvním kole a vysoká šance na výhru v druhém kole zvýšily apetit investorů po rizikových aktivech a naopak do nemilosti se dostaly tvz. „bezpečné přístavy“ zlato a japonský jen. Druhé kolo voleb se koná za dva týdny 7. května. 

Přečíst článek

Týdenní technická analýza amerického dolaru, EUR/JPY a EUR/AUD

Publikováno 18.04.2017

Hlavní slovo si v tomto týdnu vezmou francouzské prezidentské volby, které se konají již o víkendu 23. dubna. Do druhého kola (7. května) postoupí dva kandidáti ze 4 favoritů. Z makrokalendáře budou dominovat evropské indexy nákupních manažerů (PMI) v pátek, které mohou být zastíněny právě blížícími se francouzskými volbami. Americký dolar stále nedokáže najít důvod k růstu.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza Ropy, britské libry a AUD/NZD

Publikováno 11.04.2017

Americká centrální banka (Fed) v zápisu z březnového zasedání uvedla, že může letos v druhé polovině roku začít snižovat svou bilanční sumu ve výši 4,5 bilionu dolarů s tím, jak se ekonomická data vylepšují. Před finanční krizí dosahovala bilance Fedu 1 bilionu dolarů. 

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/JPY, Stříbra, GBP/USD

Publikováno 04.04.2017

ECB je nekomfortní s tím, že investoři začali sázet na zvýšení úrokových sazeb již v úvodu příštího roku. Vznikají tím tlaky na růst výnosů s jihoevropských státních dluhopisů, což může zpomalit tamní ekonomický růst. Euro předchozí týden oslabila nejen slova ECB, ale i výsledek inflace, která v březnu klesal na 1,5 procenta z únorových 2 procent. 

Přečíst článek

Dvojité svíčkové formace

Publikováno 29.03.2017

Dvojité svíčkové formace jsou charakteristické tím, že jsou tvořeny ze dvou svíček opačných barev, trojité vznikají seskupením tří svíček. Býčí a medvědí pohlcení (Bullish a Bearish Engulfing). Býčí pohlcení (Bullish Engulfing) je složenou formací dvou svíček v klesajícím trendu a předpovídá extrémní pohyb ceny. 

Přečíst článek

4 základní jednoduché formace japonských svíček

Publikováno 29.03.2017

Zaměříme se na svíčkové grafy skládající se z jedné svíčky a jak podle nich odhadnout budoucí vývoj na trhu. Používání jednotlivých formací pomůže k identifikaci možných trendů a jejich zvratů na trhu. Podíváme se na čtyři základní jednoduché formace japonských svíček.   

Přečíst článek

Základní japonské svíčkové formace

Publikováno 29.03.2017

Japonské svíčky jsou jedním ze způsobů, jak zakreslit vztah mezi kupci a prodejci na trhu. Svíčku mohou trend potvrzovat nebo upozorňovat na jeho změnu. Prakticky se jedná se o graf vyjadřující vztah úrovní otevírací a zavírací ceny a zobrazuje cenové maximum a minimum za určité časové období. 

Přečíst článek