Univerzita Bossa

3 základní typy grafů

Publikováno 15.04.2016

Pokud používáte pro obchodování na finančním trhu obchodní platformu Metatrader 4, pak v ní naleznete 3 základní typy grafů, které vyjadřují vývoj ceny finančního aktiva v čase.

Přečíst článek

Komodity a komoditní měny

Publikováno 29.03.2016

Název komoditní měny se připisuje měnám, v jejichž ekonomikách hrají komodity klíčovou roli. Okrajově tak zabrousíme mezi některé veličiny, které ovlivňují výši měnových kurzů.

Přečíst článek

Technická analýza

Publikováno 22.03.2016

Technická analýza je nejpoužívanější metodou predikce budoucího vývoje cen. V rámci technické analýzy se používají různé druhy grafů, které zobrazují pohyb ceny v průběhu daného období.

Přečíst článek

Co jsou křížové měnové páry?

Publikováno 15.03.2016

Na devizovém trhu můžeme obchodovat i měnové páry, ve kterých se nevyskytuje americký dolar (USD). Jako příklad můžeme uvést  EUR/GBP, EUR/JPY, GBP/JPY, AUD/NZD, či nám známý EUR/CZK. Měnové páry bez amerického dolaru jsou označovány slovem KŘÍŽOVÉ 

Přečíst článek

Deník obchodníka

Publikováno 01.02.2016

Obchodník deník slouží na to, aby si obchodník zapsal záznamy o své obchodní aktivitě a ty pak mohl zpětně analyzovat a tímto získat zpětní kontrolu nad svou činností. 

Přečíst článek

Money management

Publikováno 01.02.2016

Money management (MM) můžeme chápat jako řízení našich vlastních peněz. Neboli jinak řečeno, pokud obchoduje bez MM, tak se svými penězi hazardujeme.

Přečíst článek

Asijská a evropská obchodní seance

Publikováno 01.02.2016

O forexu se hovoří jako o trhu, který nikdy nespí. Na měnovém trhu se skutečně obchoduje 24 hodin denně od pondělí do pátku. Avšak trh se v průběhu 24 hodin chová rozdílně přes den a přes noc.

Přečíst článek

Makrokalendář

Publikováno 29.01.2016

Už se vám někdy stalo, že se trh delší dobu příliš nehýbal a pak udělal velmi rychle rozsáhly jedním směrem? Už jste někdy vstoupili do trhu v ideálních podmínkách a po chvíli se trh otočil a začal hrát proti vám?. Pravděpodobně jste byli svědky vyhlášení důležité makroekonomické zprávy, jenž překvapila trh.

Přečíst článek

Fundamentální analýza

Publikováno 29.01.2016

Fundamentální analýza sleduje makroekonomická data. Zaobírá se tedy například HDP, mírou inflace nebo obchodní bilancí. Slouží hlavně obchodníkům, kteří chtějí držet své obchody otevřené po delší dobu. 

Přečíst článek