Typologie tradera 1. část: denní obchodník

Jaký typ tradera jste? Průvodce typologie tradera.

Správná volba obchodního stylu, který nejvíce vyhovuje vaší osobnosti, pomůže omezit emocionální obtíže, s nimiž se obchodníci často setkávají. Pochopení těchto strategií vám pomůže najít takovou, která nejlépe odpovídá vaší osobnosti, časovým a finančním možnostem. V tradingu využívají obchodníci řadu strategií, které pomáhají posilovat jejich postavení na trhu. Každý obchodník má však svůj vlastní obchodní styl, který je determinován chováním, znalostí trhu a zkušenostmi, instinkty, povědomím o makroekonomických událostech a technické analýze. To a další aspekty obchodování jsou propojené v jeden celek a tvoří váš specifický styl přístupu k trhu. Projděte si Bossa průvodce typologie tradera a začněte obchodovat způsobem, který vám nejvíce sedí.

 

Průvodce typologie tradera 1. část: denní obchodník

Denní obchodníci by se dali označit jako obchodníci „číhající“ na každodenní obchodní příležitosti. Snaží se vytěžit maximum z denních tržních pohybů, a to speciálně v momentech vyšší tržní volatility.

Soustředí se na dynamiku trhu a na aktuální cenu. Často jsou označováni za tzv. vysokofrekvenční obchodníky, což znamená, že udělají mnohdy i několik desítek obchodů za den - případně za mnohem kratší časový úsek.

Denní obchodníci jsou velmi sensitivní na tržní pohyby a dokážou svou zkušeností a praxí vycítit dynamiku trhu a „naskočit“ do obchodu ve správnou chvíli a ve správném směru pohybu trhu.

Chcete-li se dozvědět více o obchodních strategiích, stáhněte si zdarma unikátní interaktivní knihu6 jedinečných obchodních přístupů“, která poodkrývá léty prověřené metody, strategie a přístupy zkušených traderů: STÁHNOUT E-BOOK!

Denní obchodníci se vyznačují také rychlým rozhodováním a jistou mechaničností. Nemají totiž čas na dlouhé rozhodování a analyzování tržní situace před každým vstupem do obchodu.  Intuice a zkušenost s trhem zde hraje obrovskou roli(!) Své emoce drží na uzdě a nedovolí jim, aby řídily jejich trading.

 

Co dalšího víme o denních obchodnících?

 • Hledají a realizují více obchodních příležitostí v jeden den
 • Usilují o profit z malých tržních pohybů
 • Vyhýbají se obchodům, které byste musely držet přes noc
 • Obchodují spíše dopoledne a v odpoledních hodinách
 • Jejich cílem jsou obchody od 5 do 20 pipů
 • Přitahuje je větší tržní volatilita
 • Chtějí mít na konci obchodního dne „čistý stůl“
 • Jsou to každodenní „hledači příležitostí“
 • Požadují co nejnižší spread
 • Soustředíte se hlavně na cenu a kurz dané měny nebo jiného obchodního nástroje
 • Neřeší příliš indikátory
 • Nejsou trpělivý – nebaví je čekat několik hodin nebo dnů, jak se jejich obchod vyvine
 • Používáte hlavně 5M a 15M grafy

Tento způsob obchodování však vyžaduje patřičné zkušenosti a schopnost dělat okamžitá rozhodnutí. Platí také to, že čím více obchodů, tím lépe je potřeba ovládat money management a nebát se zavírat ztrátové pozice bez dlouhého zvažování. Není totiž výjimkou, že denní tradeři udělají za den i několik desítek obchodů.

V další části Průvodce typologie tradera se zaměříme na tzv. swingové obchodníky.

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.