Týdenní výhled pro hlavní měnové páry

 

  • EUR/USD

EUR/USD zůstává sevřeno uvnitř klínové formace, kterou tradičně doprovází divergence na oscilátoru MACD. Techničtí obchodníci tak nyní netrpělivě očekávají reakci trhu na hodnotu 1,133, kterou prochází podpůrná trendová linie. Rostoucí klín je pověstný předznamenáváním blížícího se výprodeje.

  • Eurozóna tento týden nepublikuje žádné významné makroekonomické zprávy.
  • Z USA budou zveřejněny nejdůležitější makroekonomické informace v pátek, a to v 14:30 maloobchodní prodeje a v 16:00 index spotřebitelských cen univerzity Michigan.

 

  • USD/JPY

Na páru USD/JPY sbírá americký dolar již několikátou seanci plusové body. Trh se sice nachází v medvědím trendu, nicméně v současné době probíhá korekční fáze. Významné rezistenční úrovně jsou k nalezení mezi 111-112. Šanci na vyplnění tak má i harmonická formace Cypher.

 

 

  • GBP/USD

V minulém týdnu vznikla na GBP/USD obratová formace outside-baru, jenž nastartovala výprodej k úrovni 1,44. Ta se zatím ukazuje jako velmi silná a momentálně odolává pokusům o proražení. Pro úspěch medvědů bude klíčové, jak si trh dokáže poradit právě s tímto supportem, který by se mohl snadno změnit v rezistenci.

Pro britskou libru bude klíčový čtvrtek. V tento den zasedá tamní centrální banka (BoE). Ta podle všeho ponechá úrokové sazby beze změny. Nicméně ve své pravidelní čtvrtletní zprávě nabídne aktuální výhled vývoje inflace a ekonomického růstu.

Britská libra je stále v zajetí červnového referenda o Brexitu. Navíc BoE slíbila navýšit likviditu na finančním trhu před touto událostí, což je obecně negativní zpráva pro britskou libru. Kormě toho je tento týden zveřejněna výrobní produkce ve středu a obchodní bilance v úterý. Právě zahraniční obchod se stal terčem kritiky zastánců setrvání Británie v EU. Poměr deficitu běžného účtu k HDP je 7 procent a v případě odtržení Británie od EU se může dále prohlubovat.

  • Zlato

Do nevlídného podnebného pásu se vrací zlato. Trh, který ještě několika týdny vypadal, jako ráj býků se nyní propadá do nečitelných vod. Zdálo se, že prolomením vyznačeného trojúhelníku vše skočilo, avšak návrat zpátky pod 1270 USD za unci komplikuje technickou situaci. V současné době se zlato nehodí pro trendové strategie.

 

Autor: Bossa
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení