Týdenní technická analýza USD/JPY, Ropa a NZD/USD

Býčí mašina USD/JPY se stále nemá k výraznějšímu prolomení rezistence 104,17. Zatímco na jiných trzích dolar s přehledem vítězí, tak na USD/JPY se zakuckává. Na 4hodinovém grafu sice trh zůstává na oblakem indikátoru Ichimoku, nicméně medvědí divergence signalizuje zatažená mračna. Výhledově lze počítat s mírným posílením a pokračující konsolidací, nicméně současný technický vývoj předpokládá korekční pohyb.

Ropa se podobně jako většina instrumentů potýká s nízkou volatilitou. Ta přináší na trhy konsolidace a maří trendové obchody. Krátkodobý pohled, tak dává černému zlatu šanci na další propad. Oscilátor MACD pomalu překračuje nulovou hranici a ve vzduchu visí i motýlí harmonická formace. Silný support čeká na trh až na hladině 49,0 USD za barel. Dnes odpoledne v 16:30 budou publikovány zásoby ropy.

NZD/USD se znovu vrací k osvědčené hladině 0,7236. Ta v posledních týdnech působí jako magnet a trh se sem s chutí vrací. Chuť prodávat, tak nevydržela příliš dlouho a obchodníci nyní čekají na chování trhu u klíčové úrovně. Zmiňovaná hladina je posílena o 100denní klouzavý průměr a dolů. Reakce by tak měla být rozhodující pro nadcházející seance mířící trendovou linii. Novozélandský dolar dostál včera impuls k posílení, když v aukci vzrostla cena mléka. Souboj těchto dvou měna bude v následujících dnech reflektovat apetit investorů po riziku (NZD) versus poptávka po bezpečí (dolar).

Celkově by mohla zamíchat karty na trhu tento týden Evropská centrální banka (ECB), která zasedá ve čtvrtek. 

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.