Týdenní technická analýza USD/JPY, EUR/GBP, EUR/AUD

Pozornost investorů se zaměří tento týden na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky (ECB). Předchozí pátek zdroje blízké ECB uvedly, že banka by chtěla ponechat svůj program nákupů aktiv (QE) s otevřeným koncem a nechce stanovit vzdálené pevné datum, kdy by zastavila nákupy dluhopisů, aby si tak udržela flexibilitu pro případ, že se zhorší výhled. Z tohoto důvodu budou trhy ve čtvrtek sledovat další informace ohledně budoucnosti evropského QE programu přímo z úst prezidenta centrální banky Maria Draghiho. Kromě ECB zasedá ve čtvrtek i japonská centrální banka. Ta již v minulosti naznačila, že plánuje pokračovat v tisknutí peněz, dokud inflace nedosáhne cílové hodnoty 2 procent. Kanadský dolar posílil předchozí týden po zvýšení základní úrokové sazby z 0,5 na 0,75 procenta. V pátek budou publikována data inflace a maloobchodních prodejů. Pokud by překonaly očekávání analytiků, pak by mohl kanadský dolar pokračovat v růstovém trendu.

USD/JPY uzavřelo minulý týden výraznou svíčkovou formací medvědím „outsidebarem“. Ten v této poloze značí, že by medvědí nálada mohla vydržet, a to minimálně k podpoře 112,00. Reakce na tuto úroveň by pak měla blíže napovědět, co se stane v druhé polovině července, protože její prolomení by otevíralo zajímavý prostor ke krátké pozici. Tento týden ve čtvrtek zasedá japonská centrální banka.

Velmi zajímavá medvědí příležitost se rýsuje na EUR/GBP. Týdenní graf nabízí pohled na výraznou medvědí „outside“ svíčku, jež uzavřela pod hladinou 0,878 a nebýt hodnoty 0,8630, tak trh cestu volnou až k 0,8380. Medvědí výhled platí až do prolomení maxima z minulého týdne. V úterý Británie zveřejní data inflace ve čtvrtek maloobchodní prodeje. Ve čtvrtek zasedá i ECB.

To, že australský dolar posiluje, jste už jistě četli. Svůj souboj svádí i s eurem (EUR/AUD), kde trh během asijské seance prolomil silnou podporu 1,4640. Pomalu se tak začíná vytvářet nižší dno, které by znamenalo potvrzení krátkodobého medvědího trendu a také šanci na vznik netopýří formace. Pro měnový pár bude důležitý čtvrtek, kdy zasedá ECB a Austrálie zveřejní data z trhu práce.

Makrokalendář na tento týden:

  • Pondělí: Eurozóna: inflace - index CPI červen (2. měření)

                  USA: Index průmyslové aktivity státu New York

  • Úterý: NZD:  inflace - index CPI 2.Q (CPI), aukce mléka

      AUD: Zápis ze zasedání australské centrální banky (RBA)

      GBP: inflace - index CPI červen

      EUR: Německo index ZEW

      GBP: projev Mark Carney – nová 10GBP bankovka

  • Středa: USA: stavební povolení a započaté nové stavby
  • Čtvrtek: AUD: data z trhu práce

                  JPY: Zasedání japonské centrální banky (BoJ)

                  GBP: maloobchodní prodeje

                  EUR: zasedání Evropské centrální banky (ECB)

  • Pátek: AUD: projevy členů australské centrální banky (RBA)

                  CAD: index CPI červen a maloobchodní prodeje

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.