Týdenní technická analýza USD/JPY, AUD/USD, indexu S&P 500

Měnový pár USD/JPY velmi rychle vzdal souboj s klíčovou úrovní kolem hodnoty 103,56, kterou procházela důležitá trendová linie. Trh, který ještě z počátku týdne dával naději na výraznější posílení, se najednou otočil k této predikci zády. V současnosti se totiž zdá, že šlo jen o falešný průraz a trh tak čeká v řadě již čtvrtý odraz od trendové linie a návrat k úrovni 100,00. Americký dolar se rozhodl vydat na jih po úterních výsledcích indexu PMI ze sektoru služeb, který se propadl na 6letá minima a klesl meziměsíčně nejrychleji od finanční krize. Po obou srpnových výsledcích indexů PMI jak ze sektoru služeb, tak ze sektoru výroby, definitivně klesly naděje investorů na zvýšení úrokových sazeb v USA už v září. Svůj podíl viny nese i srpnový ne celkem uspokojivý výsledek počtu vytvořených nových pracovních míst mimo zemědělský sektor (NFP).

AUD/USD se podařilo dosáhnout další mety na hladině 0,7650 a zdá se, že trh chce definitivně změnit trend. Úterní seance přinesla výrazné oslabení amerického dolaru po datech PMI. Naopak australský dolar byl povzbuzen zasedáním australské centrální banky, která ponechala základní úrokovou sazbu na nezměněné úrovni 1,50 procenta a nenaznačila žádné snižování sazeb v blízké budoucnosti. Rýsuje se tak možnost, že trh získá stabilní zázemí pro růst. Udrží-li se trh nad trendovou linií a avizovanou hladinou 0,7650, tak bude aspirovat na dosažení dalšího odporu na ceně 0,7720.

Americký akciový index S&P 500 pokračuje ve své nudně rozehrané partii. Na překoupenost trhu bylo již několikrát upozorňováno, ten však zatím reaguje pouze pokračující konsolidací. Divergence na MACD, tak začíná pozbývat významu. Trh zůstává v úzkém pásmu mezi úrovněmi 2 150 a 2 195 bodů. Dlouhodobý trend je sice jasně býčí, avšak ozdravení trhu by prospěla menší korekce, alespoň k předchozím maximům 2150 bodů.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy