Týdenní technická analýza USD/CHF, USD/JPY a USD/CAD

Po francouzských prezidentských volbách se zklidnila situace v Evropě a pozornost investorů se obrací k Fedu. Bankovní rada předchozí týden na zasedání uvedla, že zpomalení růstu HDP v prvním kvartálu je přechodní záležitostí, která by neměla zabránit zvyšování úrokových sazeb. Tento týden budou pečlivě sledované výroky 4 členů bankovní rady, zda naznačí další utažení měnových podmínek již příští měsíc. Trh se bude dále soustředit na středeční zasedání novozélandské centrální banky a čtvrteční zasedání britské centrální banky. Ta kromě tradičního rozhodnutí o nastavení měnové politiky nabídne také aktualizovaný 2letý výhled inflace a ekonomického růstu (zpráva o inflaci).

Trhy využívaly v minulém týdnu silných technických hladin, to je dobře vidět i na hlavním páru USD/CHF, kde se trh odrazil od 0,9850, což je hladina korelující s Fibonacciho úrovní 61,8. Tento měnový pár se momentálně nachází uvnitř dvou formací, jednak jde o klesající trojúhelník a za druhé má šanci trh dokončit harmonickou gartleyeho formaci. Oba scénáře favorizují krátkodobé oslabení, které by však vzhledem k zmiňované harmonické formaci nemělo vydržet dlouho.

Měnový pár USD/JPY stále setrvává v módu, kdy je pravděpodobné, že využije trendového kanálu a vykročí směrem k jihu. Trh je v očividné medvědí divergenci se stochastickým oscilátorem. Lze také zmínit možnost vzniku harmonického pohybu 3-Drive, který předpokládá, že trh naváže na předchozí impulsy. Dnes se ukáže, zda nebyl včerejší break-out (prolomení klesajícího kanálu) pouhou býčí pastí.

„Loonie“ neboli USD/CAD téměř v závěru minulého týdne dosáhl 100 procentní Fibonacciho expanze. Trh tak naplnil předem avizovaný osud. Zajímavá však je páteční reakce, kdy kanadský dolar výrazně posílil poté, co přišly vynikající zprávy z domácího trhu práce. Míra nezaměstnanosti klesla na 6,5 procenta. Měnový pár USD/CAD tak vytvořil masivní medvědí svíčkovou formaci „outsidebar“, která naznačuje touhu pokračovat směrem k jihu. Tu sice v pondělní seanci nepotvrdila, na druhou stranu „outside svíčka“ zůstává stále v platnosti.

Makrokalendář:

  • Úterý: USA: JOLTs – počet nových otevřených pracovních míst, projev Kaplan (Fed)
  • Středa: data z inflace Číny (CPI, PPI)

                           EUR: projev prezident ECB Mario Draghi

                           NZD: zasedání centrální banky (RBNZ) + tisková konference + projev guvernéra Wheelera

  • Čtvrtek: GBP: Výrobní produkce + zasedání centrální banky (BoE) + Ekonomický a inflační výhled (Inflation Report)          

               EUR: Evropská komise: nová ekonomická prognóza pro EU

                           USD: projev Dudley (Fed)

  • Pátek: USD: maloobchodní prodeje, inflace (CPI), projevy Evans a Harker (Fed), index spotřebitelské nálady Univerity Michigan

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.