Týdenní technická analýza USD/CHF, NZD/USD, EUR/CAD

O víkendu se domluvilo Rusko se Saúdskou Arábií na prodloužení dohody, která zavazuje členské státy OPEC a další těžaře ropy k nižším limitům. Ropa reagovala na tyto zprávy 3procentním růstem. Na vyšší cenu ropu kladně reagovaly akciové indexy a ostatní riziková aktiva rovněž rostla. Americký dolar je pod prodejním tlakem a index amerického dolaru se obchoduje na nejnižších hodnotách od amerických prezidentských voleb. Důvěra v Donalda Trumpa a jeho ekonomické reformy slibující pokles daní a navýšení státních investic, klesá. Někteří dokonce spekulují, že Donald Trump nejen, že nebude schopen prosadit své záměry, ale že dokonce nevydrží v Bílém domě ani do konce volebního období.

Švýcarský frank si včera připsal výrazné posílení proti americkému dolaru. Začíná se tak ukazovat, že nedávné prolomení klesající trendové linie bylo pravděpodobně falešné. Trh má momentálně dobře vykročeno k dalšímu testu podpory 0,9866, která zatím prodejcům stabilně odolává. USD/CHF chtě nechtě formuje klesající trojúhelník, který napovídá dalšímu posílení franku.

Další měnou, která chce americkému dolaru ukázat svou sílu je novozélandský dolar. NZD/USD se obchoduje u zajímavých minim, přičemž se zde rýsuje formace klesajícího klínu, jež tradičně předznamenává změnu tržního sentimentu. Navíc je tato formace podpořena o divergenci s oscilátorem MACD. Trh by se tak velmi brzy mohl usídlit nad hladinou 0,6880. V úterý budou zveřejněny výsledky aukce mléka.

Křížový pár EUR/CAD dal na denním grafu vzniknout zajímavé svíčkové formaci „hanging man“, ta je často brána jako signál obratu. Nyní tedy vyvstává otázka, zda medvědí korekce z minulého týdne byla pouze korekcí nebo prvním prodejním impulsem. To by měla ukázat aktivita během dnešní seance. Prolomení včerejšího minima by mohlo totiž odstartovat další výprodej. Cílem by se pak stala Fibonacciho expanze 100,0. 

Makrokalendář na týden

 • Pondělí: Projev britské premiérky Theresy Mayové
 • Úterý:     Zápis ze zasedání australské centrální banky (RBA),

                        Británie inflace (index CPI)

                        Eurozóna data HDP za 1. čtvrtletí (2. měření)

                        Německo: index ZEW

                        NZD: Aukce mléka

                        USA: průmyslová produkce, využití výrobních kapacit, počet započatých nových staveb

 • Středa:   Británie: data z trhu práce
 • Čtvrtek:  Británie: maloobchodní prodeje

                         AUD: data z trhu práce,

                         EUR: projev Mario Draghi (ECB) (Univerzita Tel Aviv)

 • Pátek:     Kanada: inflace (index CPI) a maloobchodní prodeje
   

  Autor: Bossa

  Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.