Týdenní technická analýza: USD/CAD, Indexu dolaru a Stříbra

Týden mezi Vánoce a Novým rokem bývá zpravidla na finančních trzích klidný. Většina obchodníků čerpá dovolenou a likvidita je velmi nízká. Trh se proto většinou v tomto období pohybuje do strany a nevytváří trendy, přičemž denní rozsahy pohybů jsou malé. Makrokalendář je bez významných dat, proto nám nezůstává nic jiného, než čekat až se trhy rozhýbou na nový rok.

Měnový pár USD/CAD se kontinuálně přibližuje k předchozímu ročnímu maximu poblíž kulatého čísla 1,36. Trh je extrémně překoupený a pozorní obchodníci by zde mohli vidět i medvědí divergenci se stochastickým oscilátorem. Rychlý nárůst by tak mohl přinést obratovou formaci dvojitého vrcholu. Nelze předpokládat, že býci v této době budou otevírat nové pozice. Ačkoliv je americký dolar tahounem trhu, ten kanadský má za sebou posilující ropu.

Index amerického dolaru, který vyjadřuje hodnotu amerického dolaru proti koši měn,  osciluje poblíž rezistence 103,00. Trh v této zóně dokončil dříve avizovanou motýlí formaci a stále se tak čeká, zda medvědi dokáží přinést korekci. Z pohledu technické analýzy mají dobře nakročeno. Trh se nachází u horní hrany trendového kanálu a navíc ve viditelné negativní divergenci se stochastikem.

Stříbro podobně jako jiné instrumenty ubralo na tempu. Trh se však stále drží v býčí divergenci u podpůrné trendové linie. Navíc je vidět potenciál harmonické formace Cypher. Na stříbře by se tak mohl objevit býčí tlak, který by měl cenu posunout až k hodnotě 18,00 USD za unci.

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.