Týdenní technická analýza USD/CAD, GBP/JPY a USD/JPY

Týden před Vánocemi bude na finančních trzích rušno. Očekáváme několik velmi důležitých makroekonomických událostí. Kromě toho, že se v pondělí prvně začaly obchodovat futures na Bitcoiny, o pozornost investorů se tento týden uchází i středeční zasedání americké centrální banky (Fed). Banka velmi pravděpodobně zvýší základní úrokovou sazbu o 0,25 procenta. Avšak tato akce je již trhem očekávaná, a proto i z velké části započtena do ceny dolaru. Investory nyní více zajímá, kolikrát by mohla banka zvýšit úrokové sazby v příštím roce.  Momentálně je tržní konsenzus nastaven na 3 zvýšení. Avšak pomalý růst mezd, jak ukázala páteční data z trhu práce a slabší inflace by mohly tento odhad snížit. Kromě Fedu zasedá tento týden i Evropská (ECB), britská centrální banka (BoE) a švýcarská centrální banka (SNB).

 

Měnový pár USD/CAD vytváří na denním grafu trojitý vrchol. Od října se měnový pár pohybuje do strany bez trendování a rezistence 1,2900 nebyla překonána. Ve prospěch formace trojitého vrcholu mluví i medvědí divergence na oscilátoru MACD. Vývoj USD/CAD je tento týden v rukou amerického dolaru a zasedání Fedu.

Křížový měnový pár GBP/JPY testuje formaci dvojitého vrcholu na ceně 152,66. V pátek začali na trhu dominovat medvědi, když měnový pár GBP/JPY vytvořil denní svíčku s delším horním knotem. V pondělí se cena držela pod rezistenční úrovní, čímž dává naději na vytvoření dvojitého vrcholu. V případě, že se cena GBP/JPY vyšplhá nad páteční maxima, bude formace zneplatněna.

 

Měnový pár USD/JPY míří počtvrté v řadě k silné rezistenci 114,30. Tato cena byla v minulosti trhem již třikrát odmítnuta. Aktuálně se měnový pár nachází v rostoucím trendovém kanálu, který ho velmi pravděpodobně dovede k této významné cenové úrovni. Zdali bude americký dolar schopen překonat tuto rezistenci, pod níž se obchoduje od letošního května, pravděpodobně rozhodne až americká centrální banka (Fed) na svém středečním zasedání.

 

 

Makrokalendář na týden:

 

Úterý: GBP: Inflace (index spotřebitelských cen)

            ECB: Německý index ZEW, projev prezidenta ECB (Maria Draghiho)

Středa: GBP: Data z trhu práce

            USD: Inflace (index spotřebitelských cen), projev prezidenta Donalda Trumpa, zasedání centrální banky (Fed)

Čtvrtek: AUD: Data z trhu práce

  CHF: Zasedání centrální banky (SNB)

             EUR: Index nákupních manažerů (PMI), zasedání centrální banky (ECB)

             GBP: Maloobchodní prodeje, zasedání centrální banky (BoE)

             USD: Maloobchodní prodeje

Pátek: USD: Průmyslová produkce, využití výrobních kapacit

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.