Týdenní technická analýza USD/CAD, EUR/NZD a amerického dolaru (FUSD)

Předchozí týden jsme byli svědky zasedání americké centrální banky (Fed) a evropské centrální banky (ECB). Americká centrální banka podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu do rozmezní 1,25 až 1,50 procenta. Naznačila, že v příštím roce plánuje zvednou úrokovou sazbu třikrát. Nicméně pomalu rostoucí inflace by mohla utahování měnových podmínek zpomalit. V centru zájmu investorů bude tento týden daňová reforma. Ta by měla být schválena Návrh počítá se snížením korporátní daně z 35 na 21 procenta. Evropská centrální banka nechala měnovou politiku beze změny. Podle dříve avizovaných kroků bude od ledna nakupovat aktiva v měsíčním objemu 30 mld. eur. Podle slov Maria Draghiho se banka v dohledné době nechystá zvyšovat úrokové sazby.

 

Tento týden bude zajímavý pro novozélandský dolar. Na novém Zélandu budou zveřejněna data HDP, proběhne aukce mléka a budou zveřejněna data zahraničního obchodu. Kanada publikuje maloobchodní prodeje a inflaci. Dále zasedá japonská centrální banka a promluví guvernér britské centrální banky (BoE) Mark Carney.

 

Zprávy z ECB ohledně  odkládání zvyšování úrokových sazeb oslabily předchozí týden euro. EUR odepsalo část zisků proti všem měnovým párům. Proti novozélandskému dolaru kleslo pod rostoucí trendovou linii, nad níž se drželo polovinu roku. Aktuální výhled pro EUR/NZD je tak negativní s potenciálním cílem testování Fibonacciho úrovně 38,20.

 

Měnový index amerického dolaru (FUSD) vytváří na denním grafu zajímavou formaci hlava-ramena. Pro tuto technickou formaci je klíčová neckline úroveň 92,62 bodu, která rozhoduje o tom, zda se formace hlava-ramena potvrdí nebo ne. Pokud by index amerického dolaru klesl pod neckline úroveň, formace by se potvrdila a americký dolar by pravděpodobně pokračoval v poklesu.

 

Měnový pár USD/CAD se již 2 měsíce pohybuje do strany v rozmezí 1,2660 a 1,2900. Tyto dvě cenové úrovně definují další osud kanadského dolaru. Pokud se tento týden nepodaří USD/CAD opustiti toto konsolidační pásmo po čtvrtečních kanadských datech (CPI, maloobchodní prodeje) případně po definitivním schválení daňové reformy, zůstane pravděpodobně měnový pár v tomto pásmu až do konce příštího roku.

 

Makrokalendář na týden:

 

Úterý: AUD: Zveřejnění zápisu ze zasedání centrální banky (RBA)

            EUR: Německý index podnikatelské nálady IFO

            NZD: Aukce mléka

Středa: GBP: Projev Mark Carney (BoE)

            NZD: Aukce mléka

Čtvrtek: JPY: Zasedání centrální banky (BoJ)

            CAD: Inflace (CPI), maloobchodní prodeje

Pátek: GBP: Běžný účet

            CAD: HDP

USD: Objednávky zboří dlouhodobé spotřeby, index inflace (PCE)

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.