Týdenní technická analýza USD/CAD, akciového indexu S&P 500, indexu eura

Páteční sympozium v Jackson Hole přineslo dolarovým býkům zklamání, když šéfka Fedu Janet Yellenová ve svém projevu nenaznačila další kroky v oblasti americké měnové politiky. Místo toho mluvila o finanční stabilitě a regulaci. Investory nejvíce zklamalo, že opět nedostali informace ohledně plánované redukce dluhopisového portfolia centrální banky. Podobné téma si zvolil i Mario Draghi, prezident ECB, který rovněž odbočil od monetární politiky směrem k regulaci. Tento týden obchodníci zaměří svou pozornost na čtvrteční a páteční makroekonomická data. Ve čtvrtek budou zveřejněna čísla srpnové inflace v eurozóně a v pátek data z amerického trhu práce (NFP).

Kanadský dolar v posledních týdnech suverénně válcuje svého jižního souseda. Tzv. „loonie“ (USD/CAD) se tak dostal zpátky k ročnímu minimu, kde by mohl zaujmout alespoň na chvilku defenzivní pozici. USD/CAD je jasně přeprodaný, navíc na denním grafu vzniká struktura připomínající dvojité dno. Podpora 1,25 by skutečně mohla býkům pomoci zkorigovat ztráty a zkusit se vrátit alespoň k úrovni 1,276.

Akciový index S&P 500 se obchoduje v nezpochybnitelném býčím trendu. Přesto lze na denním grafu vidět signály naznačující oslabování. Trh se nachází v dlouhodobé divergenci s oscilátorem MACD. Případná korekce by mohla vést k překřížení klouzavých průměrů 20 a 50, čímž by index vyslal negativní signál a následně mohl vyrazit k silné podpoře 2 400 bodů. Netřeba připomínat, že krátkodobý trendový kanál byl prolomen už předminulý týden.

Euro je jasným lídrem letošního roku, což je pěkně vidět na měnovém indexu Bossaeur, kde trh prakticky nepřetržitě roste od dubna letošního roku. Kde má tato horečka konec? Na první pohled je jasné, že silná rezistence čeká na trh až na ceně 123,76 bodu, jež se shoduje i s Fibonacciho 61,8 procentní korekcí předchozí medvědí vlny. Tento týden budou pro euro důležité výsledky inflace. Ve středu bude publikován index spotřebitelských cen (CPI) z Německa a ve čtvrtek výsledek srpnové inflace (index CPI) za celou eurozónu. 

Makrokalednář na tento týden:

  • Úterý: USA: Spotřebitelská důvěra Conference Board (CB)
  • Středa: Německo: index CPI (inflace)

            USA: počet nových vytvořených pracovních míst v soukromém sektoru v srpnu (ADP), HDP: 2. měření (Q2)

  • Čtvrtek: Čína: index nákupních manažerů (PMI)

            Eurozóna inflace (index CPI)

            USA: inflace (index PCE) a osobní výdaje

  • Pátek: USA: počet nových vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor (NFP), index nákupních manažerů ze sektoru výroby (PMI)
  •             GBP: index nákupních manažerů ze sektoru výroby (PMI)

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.