Týdenní technická analýza ROPY, DAXU, GBP/USD

Ropa i v tomto týdnu navazuje na svůj dlouhodobý trend. Trh dokázal v pondělní seanci vytvořit medvědí outside svíčku, která na první pohled značí pokračování v klesajícím trendu. Momentálně tak trh čeká na prolomení pondělního minima. Dalším záchytným bodem je pak hladina 38,70.

Opožděně, ale přeci jen, se projevily dvě medvědí formace na DAXu. Trh byl pod tlakem dříve avizovaných formací netopýra a klínové formace, jež byla navíc podpořena i divergencí na MACD. Německý akciový index si tak konečně uvolnil cestu k jihu. Proti německému Daxu může hrát i posilující euro.

Zlato se velmi rychle přibližuje do klíčové rezistenční zóny kolem 1 377. Trh by zde mohl dokončit i reverzní harmonickou formaci. Stochastický oscilátor přitom vykazuje klínové uskupení. Z technického pohledu je tedy možné, že býci budou chtít v tomto pásmu vstoupit hry a otevírat nové pozice.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

16.09.2019

07:50

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Chci číst

13.09.2019

13:44

Americký akciový index SP500, Čínský juan, Libra

Podrobnosti

13.09.2019

13:18

Evropská centrální banka na včerejším zasedání podle očekávání ohlásila spuštění nového kola kvantitativního uvolňování a snížila depozitní sazbu na historická minima. Snaží se tak bojovat s dlouhodobě nízkou inflací a horšící se kondicí evropské ekonomiky.

Podrobnosti