Týdenní technická analýza ROPY, DAXU, GBP/USD

Ropa zvládla souboj se supportem 44,51 a učebnicově tak vyplnila formace klesajícího trojúhelníku. Minulý týden patřil bez pochyby medvědům, kteří dosáhli i další podpory 43,00 USD za barel. Vydrží-li trend, tak je dalším záchytným bodem až hladiny 41,35. Z USA přicházejí zprávy o obnovení aktivity těžařů, což ceně ropy rovněž nepomáhá v růstu. Na pokles ceny ropy může reagovat i kanadský dolar (CAD).

Německý akciový index DAX pokračuje uvnitř rostoucího klínu a drží se v blízkosti klíčové úrovně kolem 10 200 bodů. Právě v těchto místech by měl trh vyplnit dříve avizovanou formaci netopýra a vnést tak do trhu novou medvědí náladu. Tento výhled by ukončilo uzavření trhu nad rezistencí 10 350 bodů.

Nuda a zase nuda, tak lze popsat vývoj z posledních dní na měnovém páru GBP/USD. Trh konsoliduje uvnitř klesajícího trojúhelníku a dolar se zatím jen marně pokouší pokračovat v oslabování libry. Z hlediska střednědobého horizontu jsou klíčové úrovně 1,285 a 1,3480, dokud trh neopustí tuto zóny, tak nelze očekávat zvýšenou volatilitu. GBP/USD by se mohl rozpohybovat díky středečnímu zasedání americké centrální banky (Fed) nebo datům HDP z Británie. HDP za druhé čtvrtletí zveřejní tento týden i USA, a to v pátek.

Sterling se pevně drží nad úrovní 1,31 i po slovech Wealeho, že by měla BoE urychleně konat a uvolňovat měnovou politiku, což potvrzuje významnost této úrovně pro finanční trhy.

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.