Týdenní technická analýza ROPY, AUD/USD, amerického dolaru

Ropa se po dalším testu červené klesající trendové posouvá zpět k silné podpoře 43,60 USD za barel, která společně s trendovou linií tvoří formaci klesajícího trojúhelníku. Ve hře zůstává dlouhodobá harmonická formace, která ukazuje na posun k supportu 41,50. Nepůjde však o jednoduchou cestu, i z krátkodobého hlediska se formuje Gartley, jež může prodloužit konsolidaci. Vývoj ceny ropy je nyní v rukou producentů OPEC. Ti se sice domluvili na setkání v Alžíru, že sníží denní produkci, avšak klíčové detaily stále visí ve vzduchu. Je proto otázkou, nakolik investoři uvěří v reálnou realizaci dohody. Ledy se budou lámat u otázky, která země o kolik sníží svoji denní produkci.

Index amerického dolaru se znovu potácí u rostoucí trendové linie. Dolar se nachází v dlouhodobé konsolidaci a velmi pravidelně střídá nálady. Nynější stav opět favorizuje posílení, vznikající netopýří formace by měla dolar dovést zpět k horní hraně trojúhelníku. Tento týden je bez významnějších makroekonomických dat z USA, pozornost investorů se upírá na televizní předvolební prezidentské debaty.

AUD/USD tento týden získává plusové body oproti americkému dolaru. Trh se přibližuje k důležité rezistenci 0,7730, která v posledních týdnech funguje jako silný magnet. Znovu by však mohla být pro trh stopkou. Trh diverguje s vývojem na oscilátoru, a tak se očekává třetí odraz od naznačené rezistenční trendové linie, který pravděpodobně oslabí australský dolar. Australský dolar se svezl na vlně poptávky po komoditních měnách, s tím jak ve středu posílila cena ropy po jednání producentů OPEC v Alžíru. 

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.