Týdenní technická analýza ROPY, AUD/CAD, USD/CHF

Ropa po delší době vyplnila naši dlouhodobou analýzu, jež předpokládala vyplnění motýlí harmonické formace. Trh se tak vrátil k silné supportní hranici 49,46 – 48,14. To, že zde trh hledá nové býčí momentu je již vidět na menší konsolidaci. Z dlouhodobého hlediska však trh zůstává v širokém trendovém kanálu, jehož spodní hrana je také potenciálním odrazovým můstkem. Pokud trh propadne pod zmiňovaný support, pak pozornost býků bude patřit právě podpůrné trendové linii. Ropa bude tento týden také v rukou amerického dolaru a zasedání americké centrální banky (Fed), která bude ve středu rozhodovat o zvýšení úrokových sazeb.

Ropa po delší době vyplnila naši dlouhodobou analýzu, jež předpokládala vyplnění motýlí harmonické formace

Dlouhodobě analyzovaný měnový pár AUD/CAD zůstává těsně pod vyplněním dlouhodobé Gartleyeho formace. Tento závěr podporuje i medvědí motýlí formace, jež vzniká na 4hodinovém grafu. Obě formace mají shodně cenové vrcholy u rezistence 1,03. Pokud se nakupujícím podaří dostat cenu k této hodnotě, pak vznikne zajímává příležitost pro krátkou pozici.

Dlouhodobě analyzovaný měnový pár AUD/CAD zůstává těsně pod vyplněním dlouhodobé Gartleyeho formace

USD/CHF prolomilo v závěru minulého týdne reverzní formaci rostoucího klínu a potvrdilo medvědí choutky, celý impuls byl navíc podpořen o medvědí divergenci na MACD. Zátěžová zkouška pro prodávající však teprve přijde na ceně 1,005, jejíž prolomení je nezbytné pro další pokles. Klíčovou roli ve vývoji USD/CHF sehraje nejen středeční zasedání americké centrální banky, ale i zasedání bankovní rady ve Švýcarsku ve čtvrtek.

 USD/CHF prolomilo v závěru minulého týdne reverzní formaci rostoucího klínu

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.