Týdenní technická analýza: Ropa, USD/JPY a S&P 500

Ropa začíná pomalu ztrácet svůj růstový potenciál. Dlouhodobá harmonická analýza sice predikuje posílení až k hodnotám 58,25 USD za barel, avšak současný vývoj ukazuje, že cesta ke zdražení bude strnitá. Trh se dostal do reverzní formace rostoucího klínu, jejíž platnost potvrzuje medvědí divergence na MACD, jako pravděpodobnější se tak nyní jeví návrat k hodnotě 51,53. Obchodníci ropy budou nyní pečlivě sledovat, jak budou hlavní producenti dodržovat maximální denní limity těžby, na nichž se domluvil OPEC s Ruskem na konci roku 2016.

Měnový pár USD/JPY výrazně zpomalil u důležité rezistence z pohledu týdenního grafu 118,65. Trh se po parabolickém růstu dostal do konsolidace a momentálně se nachází ve vlajkové formaci. Z teoretického hlediska by měl přijít nový býčí impuls, je však otázkou, zda si na druhý pokus poradí trh s tak důležitou rezistencí. Rozhodnutí by mohlo přijít v pátek, kdy budou v 14:30 publikována data z amerického trhu práce (NFP).

Americký akciový index S&P 500 se od konce loňského roku dostává pod tlak prodávajících. Trh se nedokázal posunout výše nad historické maximum 2 278,00 bodu a začíná se vracet do známých krajin kolem hodnoty 2 200 bodů. Oscilátor MACD klesá rychleji než trh samotný a predikuje tak návrat k nulové hodnotě. Pro nové dlouhé pozice potřebuje trh nejprve získat pevnou půdu pod nohama. Akcioví investoři by neměli zapomenout na to, že příští týden začíná výsledková sezóna, v níž publikují hospodářská čísla americké firmy za poslední čtvrtletí 2016. Jako první v pořadí bude tradičně společnost Alcoa, jež zveřejní výsledky 9. ledna 2017.

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.