Týdenní technická analýza: ROPA, AUD/JPY a AMERICKÝ DOLAR

Ropa neboli černé zlato pokračuje v růstové tendenci. Obchodování na základě technických parametrů je v poslední době složité, především díky nedávnému falešnému prolomení hladiny 51,53 USD za barel. Jediným vodítkem, tak zůstává dříve avizovaná harmonická motýlí formace. Ta predikuje posílení k hodnotě 58,25 USD za barel. Ropa nejdříve kladně reagovala na domluvu producentů OPEC o snížení objemu denní produkce, k níž se přidalo i Rusko. Nicméně investoři si nejsou jistí, zda země dokážou dohodu splnit. Rovněž poslední data z komoditního trhu ukazují na vysoké zásoby ropy v USA. Je potřeba také počítat s tím, že když stoupne cena ropy, zvýší se těžební aktivita z břidlic v USA, což navýší zásoby černého zlata na trhu.

AUD/JPY dalo trhu vcelku jasný vzkaz v minulém týdnu, když zastavilo býky u silné rezistence 86,16. Zde trh již v minulosti několikrát silně narazil. AUD/JPY dalo vzniknout reverzní svíčkové formaci „pinbar“, kterou by měl potvrdit tento týden, jež by se měl nést v duchu medvědů. Z perspektivy týdenního grafu se trh může vrátit až k podpoře 82,05. Obchod se zneplatní, když cena vzroste nad horní knot týdenní „pinbarove“ svíčky.

Index amerického dolaru dosáhl predikované hodnoty 102, 00 bodu, kterou definoval naznačený pohyb AB=CD. Momentálně trh dokončil motýlí formaci a čeká se na reakci trhu. Ta by se měla nést v medvědím duchu, a to nejen kvůli harmonické formaci, ale také kvůli viditelné divergenci na stochastickém oscilátoru. Americký dolar by si rovněž zasloužil korekci a oddech po dvouměsíčním růstu.

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.