Týdenní technická analýza NZD/USD, ropy a USD/CHF

Euro bude i v příštím týdnu podléhat dění v Katalánsku, kde polovina obyvatel urputně bojuje za nezávislost od Madridu a druhá demonstruje za jednotu Španělska. Americký dolar je pod vlivem spekulací ohledně volby nadcházejícího guvernéra americké centrální banky (Fed). Poslední sázky ukazují na Jerome Powelle. Ten má velmi podobný postoj k měnové politice jako dosavadní šéfka Fedu Janet Yellenová, která končí v úřadu v únoru příštího roku. Britskou libru opět trápí brexit. Ten zhorčuje ekonomické vyhlídky a zvyšuje inflaci. Jak na tom britská ekonomika skutečně je, ukážou již tento týden data HDP za třetí kvartál. Centrální banka balancuje mezi těmito dvěma makroekonomickými veličinami, avšak zatím stále vyhrává růst HDP před inflací, který si vyžaduje nízké úrokové sazby. Tento týden také zezadu kanadská a evropská centrální banka. Spojené státy zveřejní v pátek výsledek prvního měření HDP za třetí čtvrtletí.

 

Měnový pár NZD/USD byl předchozí týden zasažen negativními zprávami z domácí politické scény, kde se povedlo po zářijových volbách opoziční labouristické straně vytvořit koalici s menšími stranami. Politická nejistota dovedla novozélandský dolar až k dolní hraně klesajícího trendového kanálu, a dokonce pod ní v pátek i uzavřel. Technické ani fundamentální vyhlídky nejsou pro tuto měnu pozitivní. Zprávy ohledně nové koalice mají velký fundamentální význam a mohou definitivně vyvést NZD/USD z rostoucího kanálu. Poslední záchranou by mohla být naznačená harmonická formace netopýra, avšak její význam může s vlivem fundamentu klesat a vést pouze ke krátkodobé korekci.

Měnový pár USD/CHF vytvořil na denním grafu známou formaci dvojitého dna, která preferuje americký dolar před švýcarským frankem. Měnovému páru se povedlo uzavřít a zabydlet se nad úrovní neckline, což by mohlo příští týden podpořit býky v akci, ti se potřebují nyní popasovat s rezistencí 0,9865. Nezapomeňme, že USD/CHF a EUR/USD se zvyknout vyvíjet inverzně, tedy v opačných směrech.

Černé zlato (Ropa) nedokázalo v minulém prolomit silnou rezistenci 52,41 a již několikátý den trh přešlapuje v blízkosti této ceny. Tento týden bude rozhodující pro další intradenní vývoj, protože nyní je ve hře jednak formace dvojitého vrcholu, jenž je podpořena o divergenci na MACD, ale také motýlí harmonická formace, která preferuje posílení k 54,80. 

                                          

 

Makrokalendář na týden:

 

  • Úterý:    EUR: Indexy nákupních manažerů ze sektorů služeb a výroby (PMI)

                        USD: Index  nákupních manažerů ze sektor služeb (PMI)

  • Středa:   AUD: Data inflace (index CPI)

                        EUR: Německo index ZEW

                        GBP: HDP za třetí kvartál 2017

                        USD: Objednávky zboří dlouhodobé spotřeby

                        CAD: Zasedání kanadské centrální banky (BoC)

                         Zásoby ropy v USA

  • Čtvrtek:  EUR: Zasedání Evropské centrální banky (ECB)
  • Pátek:     USD: HDP za třetí kvartál 2017 (1. měření)

     

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.