Týdenní technická analýza NZD/USD, AUD/NZD a EUR/JPY

Novozélandský dolar pokračuje tento týden ve výprodeji. Na měnovém páru NZD/USD se naplňuje dlouhodobě medvědí analýza, jež předpovídala prolomení rostoucího klínu a reakci na medvědí divergenci ceny s oscilátorem  MACD. Trh v současné době osciluje u minoritního supportu 0,7060, a pokud se mu podaří zdolat i tuto bariéru, tak se otevírá prostor k hladině 0,6950.

Podobný scénář jako na NZD/USD se ukazuje i na australském dolaru (AUD/USD) s tím rozdílem, že zde na již brzy trh čeká silná býčí zóny. Nakupující budou hledat podporu v zeleném pásmu, které tvoří dva střednědobé supporty a trendová linie. Navíc struktura stochastického oscilátoru naznačuje, že by trh mohl alespoň z intradenního hlediska přibrzdit propad. Pokud však americký dolar neztratí na tempu, tak prolomení býčího zeleného území ještě více podpoří chuť prodávat.

Území protinožců je tento týden bez makroekonomických dat. Vývoj obou měnových párů jak AUD/USD, tak i NZD/USD bude v rukou amerického dolaru. Ve středu večer bude zveřejněn zápis z posledního zasedání americké centrální banky a v pátek v 14:30 budou zveřejněna data maloobchodních prodejů. V pátek v 16:00 bude publikován index spotřebitelské důvěry Univerzity Michigan. Následně v 19:30 promluví šéfka Fedu Janet Yellenová.

Na EUR/JPY vládne od minulého týdne prodejní nálada. Obchodníci se nebojí nakupovat japonský jen. Z technického pohledu došlo k odrazu od rezistence 116,37 a reakci na reverzní svíčkovou formaci „evening star“. Trh se obchoduje bez výraznějšího trendu, a pokud udrží konsolidaci, tak se cena může vrátit až 112,28. Oba dva trhy jsou tento týden bez významnějších makroekonomických zpráv. 

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.