Týdenní technická analýza NZD/JPY, GBP/USD, GBP/JPY

Hlavní slovo si vezmou tento týden centrální bankéři. Evropská centrální banka (ECB) pořádá konferenci a nás ve středu vystoupí kromě Maria Draghiho (ECB) i Poloz (BoC), Carney (BoE) a Kuroda(BoJ). Ačkoliv členové Fedu nebudou na konferenci mluvit, nezůstanou v závěsu a v úterý je na programu projev Janet Yellenové (Fed), Harkra a Kashkari (Fed). Mario Draghi bude pravděpodobně obhajovat uvolněnou měnovou politiku, zatímco Janet Yellenová bude muset přesvědčit investory, že prosincové zvýšení sazeb je ve hře a americké ekonomice se dobře daří. Nakonec v pátek budou zveřejněna data inflace (index CPI) z eurozóny za červen.

NZD/JPY se obchoduje v dlouhodobé harmonické formaci, která přeje trhu pokračující růst. Novozélandský dolar v posledních týdnech válcuje japonský jen, avšak brzy by mohla přijít změna. Netopýří formace predikuje obrat kolem rezistence 82,55.

GBP/USD se obchoduje uvnitř klesajícího trendového kanálu a po delší době se obchoduje s určitou pravidelností. V poslední době převzala iniciativu britská libra a posiluje na úkor dolaru. Nicméně ve včerejší seanci se na trhu vytvořila medvědí svíčková formace outsidebar, sice dříve než u silné rezistence 1,2790, ale je vidět, že medvědi se budou prát. Lépe by se prodávalo od rezistence, nicméně pokud trh prolomí včerejší minimum, můžeme se poklesu dočkat dříve. Sterlingu nepomohla ani dohoda Konzervativců se severoirskou Demokratickou unionistickou stranou (DUP). Ti teď budou konzervativce podporovat v parlamentu v klíčových hlasováních, uvedla šéfkou DUP Arlene Fosterová. V úterý představí britská centrální banka (BoE) Zprávu o finanční stabilitě, k níž se vyjádří i guvernér Mark Carney. Jeho slova budou ostře sledována kvůli nejednotnosti názorů členů bankovní rady na úrokové sazby.

Měnový pár GBP/JPY se dostal do zajímavé situace. Medvědi totiž nedokázali využít masivní „outside“ svíčkové formace z minulého týdne k dalšímu oslabení a místo toho, trh od té doby roste. Přesto by tento týden mohla skončit nákupní horečka. Rezistence 145,24 ve spojení gartleyeho formací nabízí ideální místo, kde hledat případné obratové formace.


Makrokalendář na nadcházející týden:

Pondělí: EUR: Německo IFO, EUR: Mario Draghi (ECB) zahájení konference Evropské centrální banky v  Portugalsku

                 USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby

 • Úterý:   USA: Projev Janet Yellenová, Harker, Kashkari (Fed), spotřebitelská důvěra (CB)

                  EUR: Projev Mario Draghi (ECB)

                       Austrálie: projev Debelle (RBA)

 • Středa: EUR: Projev Mario Draghi (ECB)

            CAD: Projev Poloz (BoC)

             Británie: Projev Mark Carney (BoE)

             Japonsko: Projev Kuroda (BoJ)

 • Čtvrtek: USD: Finální data HDP
 • Pátek:    USD: Osobní výdaje a příjmy

                   EUR: data inflace (index) CPI

 • Čína: indexy nákupních manažerů (PMI)

   

  Autor: Bossa

  Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.