Týdenní technická analýza NZD/JPY, CAD/JPY a AUD/CAD

Málo sledovaný křížový pár NZD/JPY se díky spanilé jízdě nakupujících dostal až k důležité týdenní rezistenci 83,55. Trh se nachází v parabolickém trendu a logicky je tak silně překoupený. Naposledy se stochastický oscilátor nacházel v takto extrémních hodnotách v listopadu 2014. Pokud by měl trh najít místo, kde alespoň zkoriguje zisk, pak se tato zóna nezastavitelně blíží.

Navíc křížové měnové páry by měly být tento týden vystaveny menší volatilitě, kterou by mohlo přinést na hlavní měnové páry středeční zasedání americké centrální banky (Fed), která v 20:00 ohlásí výši úrokových sazeb a v doprovodním komentáři nabídne výhled vývoje amerických úrokových sazeb v příštím roce. Navíc ani jedna země (Nový Zéland, Japonsko) nenabízí tento týden zásadní makroekonomická data.

V podobné situaci jako NZD/JPY se nachází CAD/JPY. Extrémně slabý japonský jen (lze vidět i na páru USD/JPY) také dovedl CAD/JPY do klíčových míst, konkrétně k rezistenci 88,36. Není třeba připomínat překoupenost trhu, důležitá je spíše extrémně strmá trendová linie, jejíž prolomení by mělo vyvolat, alespoň krátkodobou chuť po japonském jenu. Na páru CAD/JPY sehraje klíčovou roli i kanadský dolar, který posiluje díky rostoucí ceně ropy. Pokud se objeví cenová korekce na ropě, pravděpodobně ji spatříme i na CAD/JPY.

AUD/CAD, který v minulých týdnech naplnil předpoklad býčího AB=CD, po kterém přišla očekávaná korekce, se nyní dostává do nové pozice. Medvědi se logicky zasekli v pásmu 0,9870 – 0,9790, v němž oscilují. Nehledě na přeprodanost trhu, existuje stále šance na oslabení. Trh by mohl zopakovat pohyb AB=CD, což by přineslo posun k 0,96. Trh by se mohl rozhýbat ve čtvrtek ráno, kdy budou zveřejněna data z australského trhu práce. 

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.