Týdenní technická analýza mědi, AUD/JPY a NZD/USD

Předchozí týden si centrální banky pohrály s měnovým trhem, když se několik centrálních bankéřů vyjádřilo, že zamýšlí zpřísnit měnové podmínky. Konkrétně Mario Draghi naznačil, že Evropská centrální banka (ECB) bude tolerovat, že inflace nedosáhne na cílová 2 procenta po delší dobu, což si investoři vysvětlili tím způsobem, že ECB zamýšlí ukončit program QE. Mark Carney přiznal, že je schopen tolerovat vyšší inflaci na britských ostrovech jen do jisté míry, a proto bude bankovní rada diskutovat o možnosti zvýšení úrokových sazeb. Podobný záměr naznačil i Kanaďan Poloz (BoC). Tento týden bude pro investory velmi zajímavý. USA a Británie zveřejní indexy nákupních manažerů. V pátek budou publikována klíčová data z amerického trhu práce (NFP) a ve středu bude zveřejněn zápis z červnového zasedání americké centrální banky (Fed).

Měď si celý minulý týden razila cestu k rezistenci 2,70. Její prolomení by trhu otevřelo cestu k dalšímu milníku na ceně 2,79. Dosavadní vývoj zacílil naši pozornost směrem k naznačené harmonické motýlí formaci, jenž zvyšuje důležitost této rezistenční hladiny. Zde by pak býci mohli vybírat zisky.

Měnový pár AUD/JPY zůstává v hledáčku harmonických obchodníků. Trh v minulém týdnu pokračoval v růstu a ve hře tak zůstává netopýří formace, která klade důležitost na rezistenci 87,00. Přesto je potřeba říci, že trh začíná být přehřátý, což dokazuje stochastický oscilátor a může dojít k rychlejšímu naplnění medvědí predikce. Tento týden zasedá australská centrální banka v úterý, kdy budou rovněž zveřejněné důležité maloobchodní prodeje.

Již několikrát jsme informovali o možném poklesu na měnovém páru NZD/USD. Kiwi však prozatím statečně vzdorovalo této predikci. Zatím však není potřeba utíkat od této předpovědi. Trh se pomaličku chystá otestovat velmi silnou rezistenci 0,7350, která by mohla přinést trojitý vrchol. Oscilátor MACD si už navíc přichystal divergenci.

 

Makrokalendář na týden:

 

Pondělí: AUD: Index nákupních manažerů (PMI) ze sektoru výroby - Čína

GBP: Index nákupních manažerů (PMI) ze sektoru výroby

USD: Index nákupních manažerů (PMI) ze sektoru výroby (ISM)

CAD: Státní svátek

Úterý: AUD: maloobchodní prodeje, zasedání centrální banky (RBA) - rozhodování o výši úrokových sazeb

GBP: Index nákupních manažerů (PMI) ze sektoru stavebnictví

USA: Státní svátek

Středa: GBP: Index nákupních manažerů (PMI) ze sektoru služeb

USA: Zápis ze zasedání bankovní rady (FOMC), objednávky továren

Čtvrtek: AUD: Obchodní bilance

EUR: Zápis ze zasedání ECB

USD: Počet nových vytvořených pracovních míst v soukromém sektoru (ADP), obchodní bilance, Index nákupních manažerů (PMI) ze sektoru služeb (ISM), projev člena FOMC Powell

CAD: Obchodní bilance, stavební povolení

Pátek: GBP: výrobní produkce, průmyslová výroba

USD: Počet nových vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor (NFP), mzdy v USA, pololetní zpráva o činnosti Fedu

CAD: Data z trhu práce

Zasedání zemí G20

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.