Týdenní technická analýza: Měď, Stříbro a Ropa

Připravuje se měď opět na sestup? Trh již potřetí během krátké doby bojuje s rezistencí 2,6920, kde již býci jednou selhali. Nyní trh v rychlém sledu vytvořil dvojitý vrchol, který je tradičně podpořen o divergenci na stochastickém oscilátoru.

Stříbro se již několikátý den stačí prolomit rezistenci 17,18 USD za unci, která je v silné konfluenci s klesajícím trendovým kanálem. K ceně se tak přibližuje klouzavý průměr s periodou 100, o kterém jsme psali v dřívější analýze. Trh má tak nad sebou silnou bariéru, která může zabránit dalšímu posílení. Nejen stříbro je v nemilostí investorů. Zájem klesl i o zlato. Důvodem mohou být oslavy čínského nového roku, které trvají do čtvrtku. V tomto období je obecně zájem o zlato nízký.

Ropa si nedokázala poradit i přes několik pokusů s rezistencí 54,55. Namísto dalšího posílení se blýská na návrat medvědů. MACD již předčasně zahájilo sestup a trh by ho mohl následovat. Z technického pohledu se začíná vytvářet kulatý vrchol, který předznamenává pokles. Ropní investoři momentálně nejvíce sledují, zda země OPEC spolu s Ruskem dodržují  maximální limity těžby. Příliš pozornosti nevěnují rostoucí aktivitě amerických těžařů, kteří postupně zvyšují počet aktivních vrtů břidlicové těžby. Z makrokalendáře bude pro ropu důležité zasedání americké centrální banky (Fed) ve středu a pravidelné zásoby ropy v USA. 

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.