Týdenní technická analýza indexu amerického dolaru, EUR/GBP a NZD/USD

Americký dolar si tento týden zatím úspěšně připisuje zisky. Jak dlouho mu vydrží býčí nálada, bude v rukou pátečních dat z amerického trhu práce zveřejněných v 14:30. Index amerického dolaru ukázkově dokončil konsolidační formaci symetrického trojúhelníku a posunul cenu až k rezistenci 96,37 bodu. Zde by mohli mít býci problémy, současná expanze se zdá být extrémně rychlá a je potřeba počítat s korekcí. Nicméně stále žije scénář vyplnění Gartleyeho formace, což by znamenalo další růst a dosažení hladiny 96,85 bodu.

Měnový pár EUR/GBP se přibližuje k prodejnímu pásmu, které je tvořeno rezistencí 0,88 a horní hranou trendového kanálu. Na oscilátorech stále platí medvědí divergence a je otázkou, jak si s ní trh poradí. Z intradenního pohledu by tento pár mohl ještě o pár bodů posílit, než zareaguje na překoupenost oscilátoru a vydechne si. Ačkoliv indexy nákupních manažerů (PMI) ze všech sektorů (výroba, služby, stavebnictví) tento týden překonaly očekávání trhu a ukázaly, že britským ostrovům bezprostředně nehrozí rapidní ekonomický pokles kvůli brexitu, investoři jsou stále vůči libře skeptičtí a sterling prodávají.

Měnový pár NZD/USD neustále přešlapuje u technické podpory 0,7236. Divergence na MACD už takřka zanikla, nicméně oscilátor se stáčí do negativního teritoria. Technický pohled na trh stále podporuje teorii o výhledovém posílení amerického dolaru na úkor novozélandského kolegy. Klíčové však pro tento scénář zůstává, zda trh dokáže zlomit avizovanou podporu a následně ji využít jako rezistenci. NZD/USD bude pravděpodobně tento týden také v rukou očekávaného výsledku NFP, který rozhodne, zda bude americký dolar dále posilovat proti ostatním měnám, tedy i proti NZD a prolomí podporu 0,7236.

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.