Týdenní technická analýza GBP/USD, EUR/USD, DAXu

Měnový pár GBP/USD nedokázal prodloužit býčí impuls, který vznikl pro průrazu konsolidační klínové formace podpořen reakcí na býčí divergenci. Namísto toho krátkodobý vývoj naznačuje, že může vznikat reverzní formace hlava-ramena, jejíž neckline úroveň leží blízko podpory 1,3145, jejíž proražení by pro libru mohlo znamenat návrat k několikaletým minimům. Ve středu jsou publikována data z britského trhu práce a v pátek první indexy podnikatelské nálady (PMI) po brexitu ze sektoru služeb a výroby.

Hlavní měnový pár EUR/USD se znovu ocitá na dně krátkodobé konsolidace u kulatého čísla 1,10. Trh zde v posledních dnech nacházel stabilní podporu (support), avšak zatím se zdá, že třetí test této hodnoty by mohl být finální. Prolomení této podpory by otevřelo eurodolaru prostor k minimům vzniklým po brexitu. Ve čtvrtek nás čeká zasedání Evropské centrální banka. ECB ponechá podle všeho měnovou politiku beze změny, avšak holubičí slova Mario Draghiho na konferenci v 14:30 mohou vést k prolomení podpory 1,10 a dalšímu oslabení eura. Pokud euro neprolomí hodnotu 1,10, stane se analýza neplatnou.

Německý akciový index DAX zatím trochu předčasně reaguje na avizovanou harmonickou formaci netopýra. Trh se sice již dotkl vyznačené zóny, přesto ale nepřinesl výraznější reakci. Výhled i tak zůstává negativní, a to do doby případného překonání pondělního maxima.

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.