Týdenní technická analýza: GBP/JPY, GBP/USD a index BOSSAEUR

Měnový pár GBP/JPY ve včerejší seanci silně penetroval intradenní podporu 142,48. Trh si tím otevřel cestu zpátky ke kulatému číslu 139,00. Dosažitelnost této úrovně dokazuje i naznačený harmonický pohyb AB=CD. Japonský jen tak začíná na většině párů vracet úder. Britská libra se naopak dostává do nemilosti investorů, protože se opět začíná diskutovat téma brexitu, s tím jak se blíží termín aktivace článku 50 o opuštění Evropské unie.

Slabá libra se projevuje i na páru s americkým dolarem (GBP/USD). Trh zde prolomil silnou podporu 1,22 a vrátil se do blízkosti historických minim kolem hladiny 1,2100. Prolomená úroveň tak převzala roli medvědí izolace a mohla by v budoucnu působit jako úroveň pro tzv. pullback. Na nákup na minimech je zatím brzy, protože trh nedal zatím žádný nákupní signál.

Euro by mohlo v dohledné době růst, alespoň to naznačuje měnový index eura BOSSAEUR, na kterém se začala tvořit harmonická formace Gartley. Trhu se podařilo prolomit rezistenci 111,133 a otevírá se tak prostor k Fibonacciho úrovni 78,6, u které by měl znovu nastat medvědí tlak. Ve prospěch eura hrály předchozí týden výborné výsledky inflace, která v eurozóně v prosinci meziročně posílila na 1,1 procenta a v Německu dokonce vyskočila na 1,7 procenta. Ve čtvrtek bude zveřejněn zápis z prosincového zasedání ECB, na němž banka rozhodla o prodloužení a snížení objemu programu kvantitativního uvolňování (QE). Bude velmi zajímaví sledovat argumenty členů bankovní rady pro a proti tomuto rozhodnutí.

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.