Týdenní technická analýza EUR/USD, ZLATA a ROPY

EUR/USD se stále drží uvnitř pomalejšího fialového kanálu. Pokud trh udrží současné tempo, čeká ho velmi brzo opět test horní hrany kanálu. Na stochastickém oscilátoru se přitom opět tvoří medvědí divergence. V tomto týdnu se tedy bude rozhodovat o tom, zda trh dokáže udržet krátkodobý medvědí trend. V případě, že trh opustí trendový kanál a zároveň překoná rezistenci 1,1210, změní se výhled z negativního na neutrální.

 

Zlato tento týden zatím říká ne dalšímu výprodeji. Prodejci našli krátkodobou bariéru v okolí psychologické úrovně 1200. Při probíhající korekci se tak podařilo prolomit klesající trendovou linii, což dává naději na pokračování v cestě vzhůru. Nejbližší rezistence se přitom nacházejí na ceně 1217 a 1227.

 

Ropa pokračuje ve směru dlouhodobého výhledu. Ve hře stále zůstává atak úrovně 51,0, na které se zkompletuje harmonický pohyb AB=CD. Pohled na 4hodinový graf potvrzuje vznikající divergenci na oscilátoru MACD. Z technického hlediska se tedy blíží korekce býčího trhu. V ideální případě započne v okolí ceny 51.

 

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.