Týdenní technická analýza EUR/USD, USD/JPY a DAXu

Eurodolar pokračuje v avizovaném směru ze začátku týdne. Trh tak pokračuje ve směru harmonické formace, jejíž kompletní vyplnění se nachází na Fibonacciho úrovni 61,8. Výhledově lze však počítat s korekční snahou, po které by se měl objevit další medvědí impuls. Americký dolar jednoznačně čeká na páteční data z amerického trhu práce. Z evropského makrokalendáře budou tento týden publikována jenom středeční data inflace, klíčová informace pro Evropskou centrální banku a její měnovou politiku.

Na USD/JPY se schyluje k novému býčímu signálu. Oblíbený indikátor Ichimoku vykazuje překřížení Tenkan – sen (červená) s Kijun – Sen. Oblak neboli Kumo se od poslední analýzy výrazně ztenčilo, což značí potenciál proražení. To by zároveň znamenalo prolomení klesající trendové linie, a trh by získal nový silný support. Vše bude v rukou amerického dolaru a pátečních dat z amerického trhu práce (NFP). Pokud americký trh práce vytvořil v srpnu očekávaných 180 000 nových pracovních míst a více, může americký dolar nabrat dostatek sil k proražení oblaku Kumo.

Německý akciový index DAX se nachází v komplikované situaci, minimálně z pohledu technické analýzy, když se dostal do konsolidace mezi hodnotami 10 383 a 10 721 bodů. Harmonická analýza ukazuje, že konsolidace ještě nemusí skončit. Gartleyeho formace totiž může obrátit současné naladění trhu a vrátit se na dno k supportu.

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.