Týdenní technická analýza EUR/USD, STŘÍBRA, NZD/USD

Hlavní měnový pár EUR/USD dokázal prolomit rezistenci 1,12 a zastavil se až po více než 100 pipech, když dosáhl rezistence 1,13. Trh se tedy dokázal udržet nad trendovou linií a momentálně čeká na další býčí impuls. Nakupující si tak vytvořili silnou podporu v podobě prolomené rezistence, a dokud se trh drží nad 1,12, má šanci dále růst. Do konce týdne nebudou publikována žádná důležitá makroekonomická data.

Stříbro svádí souboj se silnou podporou 19,57 USD za unci, kterou trh v minulosti již několikrát využil ve svůj prospěch. Pokud medvědi udrží svou krátkodobou převahu, může stříbro putovat ještě níže. Po prolomení zmiňovaného supportu by trh čekala hodnota 19,19, v případě extrémní situace by trh mohl naplnit i harmonickou motýli formaci.

NZD/USD nezvládlo ani napodruhé pokus o prolomení úrovně odporu (rezistence) 0,7300. Nepodařilo se mu to dokonce ani po lepších výsledcích z trhu práce, ani po aukci mléka, v níž cena klíčové exportní komodita stoupl o více než 12 procent. Z technického hlediska, tak vzniká příležitost pro vytvoření formace dvojitého vrcholu. Neck-line úroveň této formace se nachází na technické hladině 0,7168 a její případné prolomení by mělo přinést výraznější posílení amerického dolaru.

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.