Týdenní technická analýza EUR/USD, GBP/USD, ZLATA

Měnový pár EUR/USD se zatím obchoduje uvnitř medvědího „range“ pásma, jež vznikl v pátek po povedeném NFP reportu. Americký dolar zatím tedy nedokázal využít potenciál, který do něj byl vkládán z počátku týdne. Momentálně se trh odrazil od rezistence 1,111. Prodejci nutně potřebují k dalšímu úspěchu prolomit páteční minima. To se však jeví problematické, když investoři nechtějí uvěřit, že by mohl Fed alespoň v prosinci zvýšit úrokové sazby. Aktuální pravděpodobnost je jenom na úrovni 50 procent, a to nám Fed letos sliboval 4 zvýšení úrokových sazeb.  Názorová změna na Fed může přijít až příští týden, kdy bude zveřejněna zpráva z posledního zasedání americké centrální banky nebo na konci srpna, kdy bude konference v Jackson Hole, na níž vystoupí Janet Yellenová.

Na rozdíl od eurodolaru, se dolaru daří na páru s librou (GBP/USD). Medvědi dokázali pohnout s cenou mimo intradenní konsolidaci, pod support 1,3043. Prodejci si tak uvolnili cestu k letošním minimům kolem hodnoty 1,28. Je však zapotřebí výraznějšího impulsu, jinak může plány na pokles zhatit formující se divergence. Příští týden bude britská libra opět čelit několika důležitým makroekonomickým událostem, a tak by se mohl trh více rozhýbat.

V úterý budou zveřejněna britská data inflace, Mark Carney bude vypovídat před britským parlamentem na téma inflace a ekonomický růstu na základě pravidelné inflační zprávy. Ve středu budou publikována čísla z britského trhu práce, ve čtvrtek britské maloobchodní prodeje.

 

Zlato vyplnilo cíl netopýří harmonické formace, když dosáhlo hodnoty 1335,55. Trh zde zatím nachází silnou podporu a trendové linie. Býčí tendence vykazuje i rostoucí křivka stochastického oscilátoru. Momentálně je situace otevřená na obě strany. Trh by se tak mohl pokusit o třetí test v krátké době u hladiny 1 377,00 USD za unci.

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.