Týdenní technická analýza EUR/JPY, USD/CAD, AUD/JPY

Hlavní měnový EUR/USD se předchozí týden obchodoval v úzkém pásu 1,1809 – 1,1961, protože euro nedokáže zahájit silnější růstový trend. Brzdí ho politická situace v Německu, kde Angela Merkelová nedokáže sestavit koalici. Britská libra přechozí týden výrazně posílila po zprávách naznačujících možný posun kupředu v jednáních mezi Londýnem a Bruselem. Podle všeho se rýsuje dohoda ohledně britských příspěvků do rozpočtu EU. Avšak jednání ohledně hranice se Severním Irskem stále nenašla konsenzu. Summit, na němž má Británie předložit finální návrhy řešení těchto dvou otázek zažíná 14. prosince.

 

Tento týden zasedají centrální banky v Austrálii a Kanadě. Obě dvě by měly ponechat úrokové sazby na stávající úrovni. Avšak s touto událostí je zpravidla spojena vyšší volatilita na finančních trzích. Klíčovou makroekonomickou události tohoto týdne budou data z amerického trhu práce (NFP) publikována tradičně první pátek v měsíci. Očekávaní trhu jsou poměrně skromná. Po předchozím signifikantním přírůstku 261 000 nových pracovních míst mimo zemědělský sektor, trh předpokládá, že USA vytvořily v listopadu rovných 200 000 nových pracovních míst mimo zemědělský sektor.

 

Měnový pár EUR/JPY testuje formaci trojitého vrcholu. Pokud se udrží cena pod kulatým číslem 134,00, bude možné spekulovat na pokles eura a posílení JPY. Aktuálně vytváří cena medvědí divergenci s oscilátorem MACD, což rovněž signalizuje nástup medvědů do trhu.

Kanadský dolar předchozí týden posílil po výborných datech z tamního trhu práce. Na denním grafu můžeme pozorovat formaci dvojitého vrcholu, která testuje úroveň neckline 1,2679. Pokud se podaří i v tomto týdnu udržet kanadskému dolaru převahu nad americkým a dostat se pod neckline, pak by se mohla formace vyplnit a kanadský dolar by měl dále posilovat. Ve středu zasedá kanadská centrální banka.

Na týdenní grafu AUD/JPY je vidět dlouhodobý růst. Z technického pohledu se však tento měnový pár dostává do problémů. Jednak se v tento moment cena nachází již rostoucí klín a zadruhé je na MACD vidět silná divergence. Klíčové bude, jak si trh poradí s rezistencí 86,34.

Makrokalendář na týden:

 

Pondělí: GB: Index nákupních manažerů (PMI) ze sektoru stavebnictví

EUR: Setkání Euroskupiny

USD: Objednávky továren

Úterý: NZD: Projev Spencer (RBNZ), aukce mléka

AUD: Běžný účet, maloobchodní prodeje, zasedání centrální banky (RBA) – rozhodování o úrokových sazbách

GB: Index nákupních manažerů (PMI) ze sektoru služeb

USD: Index nákupních manažerů (PMI) ze sektoru služeb (ISM), obchodní bilance

CAD: Obchodní bilance

Středa: AUD: HDP za 3. kvartál

USD: Data z trhu práce (ADP)

CAD: Zasedání kanadské centrální banky (BoC) - rozhodování o úrokových sazbách , zásoby ropy v USA

Čtvrtek: AUD: Obchodní bilance

EUR: Projev Mario Draghi (ECB)

Pátek: GBP: Výrobní produkce a průmyslová výroba

USD: data z trhu práce (NFP), index spotřebitelské důvěry (Univerzita Michigan)

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.